Roma pokonuje Atalantę (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  07.10.2012 14:25
Spokojne zwycięstwo zaliczyła w ten weekend włoskiej ekstraklasy AS Roma, która pokonała ubiegłorocznego beniaminka rozgrywek Atalantę Bergamo 2:0. Bramki dla rzymskiego klubu strzelali Erik Lamela (fot) i Michael Bradley.

Już w piątej minucie wynik otworzyć mógł Michael Bradley, jednak jego strzał świetnie wybronił bramkarz gości. W odpowiedzi niezmiernie bliski szczęścia był najlepszy snajper La Dea, German Denis, ale piłka po jego uderzeniu minęła minimalnie bramkę.

Natomiast w 30 minucie nie było mowy o pomyłce. Wówczas to Erik Lamela dostał przepiękną piłkę od Il Capitano, Francesco Tottiego i przymierzył bardzo dokładnie. W tym wypadku stojący między słupkami bramki Atalanty Andrea Consigli nie miał żadnych szans.

W 48 minucie mieliśmy akcję jedna po drugiej. Najpierw Federico Peluso uderzył celnie, ale bardzo dobrze bronił bramkarz gospodarzy, następnie natomiast Ivan Pirisi otrzymał piłkę od Michaela Bradleya i pomylił się naprawdę nieznacznie.

Amerykański pomocnik stołecznej drużyny w końcu wziął sprawy w swoje ręce i w 62 minucie ustalił wynik na 2:0. Najpierw strzał Destro wybronił bramkarz, później zaś nie miał już szans przy uderzeniu Bradleya z ostrego kąta i szanse gości zostały pogrzebane.

Ostatecznie bowiem wynik nie uległ już zmianie i Giallorossi zgarnęli całą pulę.

AS Roma - Atalanta Bergamo 2:0 (1:0)
1:0 Lamela 30'
2:0 Bradley 62'