Fiorentina pokonała Catanię

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: SerieA.pl  |  16.09.2012 17:00
Fiorentina nie miała większych problemów z pokonaniem Catanii i zwyciężyła 2:0. Głównymi aktorami widowiska byli zdobywcy bramek - Mirko Vucinić (fot.) i Luca Toni.

Przed meczem pod znakiem zapytania stał występ Stevana Joveticia, ale ostatecznie wyszedł on w pierwszym składzie i już w 6. minucie mógł dać prowadzenie swojemu zespołowi, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców. Dziesięć minut później ten sam zawodnik miał kolejną sytuację, lecz piłka znów nie wpadła do siatki.

W pierwszej połowie spotkania to właśnie Jovetić był jego główną postacią. W 21. minucie mecz
u zmarnował kolejną sytuację na zdobycie gola, a 11 minut później swoją okazję zmarnował Cuadrado. gdy już wydawało się, że obie ekipy zejdą na przerwę przy wyniku bezbramkowym, znów dał znać o sobie Jovetić. Dwie minuty przed przerwą zdołał pokonać golkipera Catanii i po pierwszych 45 minutach Fiorentina prowadziła z Catanią 1:0.

Przed rozpoczęciem drugiej części gry szkoleniowiec Catanii zdecydował się na dokonanie jednej roszady w składzie swojego zespołu, niewiele ona jednak wniosła. Trzy minuty po wznowieniu gry wyrównać próbował Bergessio, lecz jego strzał był niecelny. Podwyższyć wynik spotkania na 2:0 mógł natomiast Borja Valero, był jednak nieskuteczny. w 63. minucie meczu na boisku pojawił się Luca Toni.

Nie trzeba było długo czekać, aby doświadczony napastnik udowodnił, że wciąż może zdobywać bramki na wysokim poziomie. Już dwie minuty po wejściu na murawę strzelił bowiem gola, przy którym asystował Jovetić. W końcówce meczu dwie okazje do zdobycia gola miał jeszcze Jovetić, tyle samo zmarnował Toni i wynik nie uległ już zmianie. Fiorentina dość pewnie pokonała Catanię, wygrywając 2:0.

ACF Fiorentina - Catania Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Jovetić 43'
2:0 - Toni 65'