Pogoń demoluje na inaugurację

dodał: dKosinski  |  źródło: LigaPolska.pl  |  17.08.2012 19:54
Mecz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin zainaugurował sezon 2012/13 T-Mobile Ekstraklasy. Portowcy zupełnie zdominowali rywali i pewnie zdobyli pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

WYSTAW NOTY ZAWODNIKOM POGONI i ZAGŁĘBIA >>

Obydwa zespoły od początku inauguracyjnego spotkania narzuciły wysokie tempo i starały się szybko wyjść na prowadzenie. Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie gdy Pawłowski ostro dośrodkowywał w pole karne rywali, a Hernani swoją ofiarną interwencją omal nie wpakował piłki do własnej bramki.

Kilkanaście minut później doszło do bardzo przykrego incydentu. Horvath wyskoczył do główki i spadając na ziemię upadł na tyle niefortunnie, że złamał rękę. Nie wiadomo jeszcze jak groźna jest jego kontuzja, ale wyglądało to bardzo poważnie. Kontuzjowanego Słowaka zmienił Rymianiak.

W 36. minucie na prowadzenie wyszedł zespół Pogoni Szczecin, a autorem bramki był oczywiście legendarny Edi Andradina. Brazylijczyk podszedł po rzutu wolnego i uderzył piłkę po prostu idealnie, w taki sposób, że Gliwa nie miał żadnych szans na udaną interwencję. Trenerzy druzyn młodzieżowych Pogoni powinni nagrać sobie ten rzut wolny na płytę i pokazywać go młodym adeptom futbolu.

Kilka minut przed przerwą do wyrównania próbował jeszcze doprowadzić Hanzel, ale Janukiewicz popisał się wspaniałym refleksem i na przerwę Portowcy schodzili z jednobramkową przewagą.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 51. minucie byli bliski podwyższenia prowadzenia. Z rzutu wolnego dośrodkowywyał oczywiście Edi, a Dąbrowski zmarnował świetną szansę na zdobycie bramki głową. Obrońca Portowców dobrze wyskoczył do strzału, ale źle ułożył głowę i jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Później do głosu doszli podopieczni Pavla Hapala, ale próby strzeleckie zarówno Małkowskiego jak i Pawłowskiego były niecelne. Zagłębie starało się doprowadzić do wyrówniania, ale nie dość, że stwarzali sobie mało okazji, to w najważniejszych momentach akcji zupełnie zawodzili.

Gracze Pogoni natomiast grali swoje i co kilkanaście minut stwarzali sobie groźną sytuację na bramkę. W 65. minucie Traore zupełnie ośmieszył linię defensywną rywali mijając trzech rywali i pakując piłkę do siatki między nogami jednego z nich, a także między nogami bezradnego Michała Gliwy.

Raptem sześć minut później Portowcy zdobyli kolejną bramkę. Akcję rozprowadził Edi Andradina, a Grzegorz Bonin minął zwodem interweniującego Gliwę i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 78. minucie spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał Djousse, który raptem minutę wcześniej zmienił Traore, ale napastnik Pogoni Szczecin w sytuacji sam na sam z Gliwą uderzył bardzo niecelnie.

Siedem minut później Djousse był już o wiele bardziej skuteczny i zdobył czwartą bramkę dla Pogoni. Hricko świetnie zagrał do Kameruńczyka, a ten w polu karnym znalazł lukę pomiędzy obrońcami Zagłębia i pewnie trafił do siatki.

Pogoń Sczecin - Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
1:0 Andradina 36'
2:0 Traore 65'
3:0 Bonin 71'
4:0 Djousse 85'

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '} ORDER BY id ASC' at line 3
SELECT id_zawodnik, imie, nazwisko, przydomek, numer, pozycja, zdjecie, m.minuta_in, m.minuta_out FROM baza_zaw_mecze m, db_pilkarze p WHERE m.id_zawodnik=p.id_pilkarz AND id_mecz=20724 AND id_druzyna={id} ORDER BY id ASC

Oceń zawodników: Pogoń Szczecin vs Zagłębie Lubin (4:0)

Skład: Pogoń Szczecin

Skład: Zagłębie Lubin