REKLAMA
REKLAMA

Van Gaal: Kto winny? Piłkarze

dodał: MW  |  źródło: Yahoo  |  16.08.2012 10:20
Louis van Gaal skrytykował Oranje za fatalną postawę w środowym sparingu przeciwko reprezentacji Belgi. Holendrzy przegrali niespodziewanie 2:4, a selekcjoner otwarcie skrytykował pomocnika swojego zespołu - Nigela De Jonga.

- Przegraliśmy, bo popełniliśmy zbyt wiele indywidualnych błędów. Brakowało nam też dokładności, gdy mieliśmy piłkę. Było to widać szczególnie w pierwszej połowie spotkania - tłumaczył Van Gaal.

- Druga część gry zaczęła się po naszej myśli, ale indywidualne błędy, o których już wspominałem spowodowały, że straciliśmy gole. Druga bramka to ewidentna wina De Jonga.

Van Gaal dodał jednocześnie, że jego zespół nie ma powodów do paniki. - Możemy wyciągnąć z tej porażki wnioski. Graliśmy dość młodym składem, a nasi rywale byli nie tylko dobrzy pod względem piłkarskim, ale i bardziej doświadczeni - podsumował.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

DISNEY | 16.08.2012 12:16

Wina leży po stronie piłkarzy którzy zagrali bardzo słabo, ale i także po stronie trenera który wpuścił na boisko piłkarzy którzy nie powinni mieć miejsca nawet na ławce rezerwowych. A najbardziej rozśmieszyła mnie wypowiedź van Gaala że Belgia była zespołem bardziej doświadczonym. To tak dla kontrastu paru niedoświadczonych Holendrów i ich występy oraz bramki w kadrze Oranje  którzy wyszli w podstawowej jedenastce na mecz z Belgią:

Van der Vaart – 100 m. 19 b.
Sneijder – 88 m. 24 b.
Mathijsen – 83 m. 3 b.
Heitinga – 81 m. 7 b.
De Jong – 64 m. 1 b.
Robben – 61 m. 17 b.
Huntelaar – 57 m. 32 b.
Stekelenburg – 51 m.

Czy oby na pewno ten zespół jest mało doświadczony ??? Czy może van Gaal nie ma pomysłu na prowadzenie Oranje i teraz szuka kozła ofiarnego po kompromitującej porażce...

chochol | 16.08.2012 14:06

DYSNEY
"Czy oby na pewno ten zespół jest mało doświadczony ??? Czy może van Gaal nie ma pomysłu na prowadzenie Oranje i teraz szuka kozła ofiarnego po kompromitującej porażce..."

Nie no trochę przesadziłeś tym stwierdzeniem . Nie wiem, może pisałeś pobudzony emocjonalnie i coś Ci nie poszło przelewanie myśli na monitor...
Bert też nie miał pomysłu na Oranje? Winni trenerzy a nie gwiazdki.... To van Gaal stracił piłkę jak dziecko?
Po prostu trzeba paru gwiazdom powiedzieć NIE na otrzeźwienie i tyle. Podejrzewam, że właśnie to zrobi bo ma jaja i się nie boi, i na pewno wyciągnął wnioski po poprzednim nieudanym prowadzeniu pomarańczowych.
A, że ma jaja to wszyscy wiedzą. Toni kiedyś w jednym z wywiadów opowiedział jak to w przerwie meczu Bayernu w szatni stanął na przeciw piłkarzy, zdjął spodnie wraz z majtkami i kazał im się przyjrzeć dokładnie. Po czym stwierdził : jak ktoś nie wierzy, że mam jaja to niech teraz popatrzy, mam! I nie boję się usadzić żadnej pieprzonej gwiazdy na ławce!

A ta poza tym to :
Heitinga           grał 45 minut
Mathijsen         grał 45 minut
van der Vaart   grał 45 minut
+
Willems           grał 45 minut

Zmieniono trzech  obrońców...  więc można stwierdzić, że nie byli doświadczeni.
Ja tam uważam go za świetnego fachowca i poradzi sobie z tym awansem do Brazylii.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy