REKLAMA
REKLAMA

Poważne problemy Conte

dodał: MW  |  źródło: Football-italia  |  02.08.2012 09:44
Komisja Dyscyplinarna odrzuciła wniosek Antonio Conte, który wraz z prokuratorem ubiegał się o nałożenie 200 tysięcy euro grzywny oraz 3-miesięczne zawieszenie. Uznano jednak, że zaproponowana kara jest zbyt niska w stosunku do postawionych zarzutów.

Przypomnijmy, że Conte sądzony jest obecnie z powodu udziału w odkrytej niedawno aferze korupcyjnej. Spekuluje się, że obecny szkoleniowiec Juventusu może zostać ukarany rocznym zawieszeniem i znacznie wyższą grzywną pieniężną.

Kary nałożone zostaną także na co najmniej trzy włoskie kluby. Siena otrzyma prawdopodobnie sześć ujemnych punktów i 100 tysięcy grzywny. 30 tysięcy zapłacą natomiast Varese oraz Torino.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 73 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

mazi12 | 02.08.2012 09:49

Czy wy cokolwiek wiecie? On nie brał udziału z żadnej aferze! Nie doniósł tylko na prokuraturę. A to się znacznie różni!!!

Del Piero | 02.08.2012 09:51

Pozwoliłem skopiować sobie komentarz jednego z użytkowników SJ

,,Siena za czynny udział dostaje 6 pktów karnych, a Juventus w 2006 roku za dowody z dupy degradacje. Śmiech na sali. I jeszcze ta kara finansowa. 20000, śmiać się chce.

Co do Conte, wyszło niezwykle, mówiąc wprost, ciulowo. Ani ugody, ani odzyskania dobrego mienia.

Najbardziej wkurzające jest jednak to, że wszystkie zarzuty odnośnie trenera są na podstawie zeznań jednej człowieczyny. Jak tak dalej pójdzie, to każdy będzie mógł mówić co chce i odsyłać innych sportowców/trenerów/działaczy na zawieszenie. Komedia na całego.

Kolejna komedia - dokładne zarzuty i niezaniechanie postępowania dotyczy praktycznie tylko ludzi powiązanych z Juve (piszę tylko o sądzie sportowym, bo czynnym łapówkarzom grożą procesy cywilne), w chwili panowania klubu na arenie lokalnej. Nie wietrzę intratnych spisków, ale też nie jestem pewien czy to przypadek.

No i ostatni, najśmieszniejszy akt tej komedii - co to za prawo, gdzie sąd sportowy ma władze absolutną, kary są wg uznania, nie ma ich jasnych definicji, gdzie by dostać jak najmniejszą karę należy - mówiąc wprost - godzić się na wszystko i lizać dupę innym. Parodia, jakiej nie uświadczymy nigdzie indziej. Cieszę się, że Włosi walczą z korupcją, ale to nie jest poważne, to nie sądownictwo, tylko system dyktatorski, dążenie do kontrolowania wszystkiego wg mniemania.''

capek89 | 02.08.2012 09:52

Nie doniósł czyli brał udział... No cóż współczuję kibicom Juve, jednak z drugiej strony walka o Scudetto będzie ciekawsza bez Conte...

Juve_4eveR | 02.08.2012 10:12

@capek89
A co to że nie doniósł znaczy, że brał udział? Weź pomyśl zanim coś napiszesz, a nie prowokacje piszesz... żałosne...

"Powyższa postawa Komisji budzi sporo kontrowersji, tym bardziej, iż zgodziła się ona na ugodę z Filippo Carobbio, oskarżonego o czynny udział w przekrętach, polegającej na... 4 miesiącach zawieszenia. Tymczasem Conte, oczyszczony z zarzutów udziału, miałby otrzymać karę zawieszenia na 6 miesięcy za to, iż nie doniósł prokuraturze o procederach uprawianych wówczas w Serie B. Dodajmy też, że to właśnie Carobbio zeznawał przeciwko Conte, wysuwając zarzuty, z których później po przeprowadzonym śledztwie szkoleniowiec Bianconerich został oczyszczony."

[edit]

Italia00 | 02.08.2012 10:16

Nie doniósł czyli brał udział? :D  Przecież na najbardziej łopatologicznym przykładzie można to obalić. Nie donosząc na znajomych którzy dajmy na to spożywają narkotyki, również "bierzesz udział" w tym procederze... Bzdura... Bzdura Bzdura...

[edit]

Italia00 | 02.08.2012 10:19

Swoją drogą to przykre, bo oczywiście nie ma to związku z jego działaniami w Juventusie(nie był wtedy jakkolwiek powiązany z Turynem), chodzi o niedoniesienie do prokuratury co się tam działo, czyli bezpośrednio sama prokuratura przyznała, że ma on zarzuty dotyczące TYLKO I WYŁĄCZNIE nie doniesienia co się tam działo.
[edit]

DolceVita | 02.08.2012 10:34

@ italia00

Tylko Twoi koledzi, teoretycznie mówiąc, biorąc narkotyki szkodzą samym sobie, a Conte wiedząc, że jego gracze sprzedają mecze Sieny i nie donosząc o tym - szkodził swojemu pracodawcy. Gdyby wiedział co się dzieje to powinien odejść z klubu po nieudanej próbie przemówienia zawodnikom do rozumu.

DolceVita | 02.08.2012 10:35

koledzy*

DolceVita | 02.08.2012 10:39

@ Del Piero

Ameryki nie odkryłeś. Oglądałeś Symetrię? Tam też głównego bohatera oskarżyła staruszka z demenecją starczą zapewne, Bogu ducha winnego chłopaka zesłała do pierdla. Nie ma znaczenia, że czterech graczy zeznawało ''za'' Conte, a jeden ''przeciw'' W oczach sądu ten jeden może być bardziej wartościowym świadkiem niż tamci dwaj (a nuż, dobrzy znajomi naszego trenera). Nie zrozumcie mnie źle, nie skazuje Conte i nie chce jego długiej nieobecności na ławce, ale uważam, że brak donosu w obliczu bagna w piłce nie jest czymś czym można się chwalić.

capek89 | 02.08.2012 10:41

Jeżeli wiedział o całym procederze i o tym nie poinformował właściwych organów to w ten sposób dopomógł w kontynuowaniu działalności korupcyjnej, wyraził na nią zgodę.  Więc także on brał udział w aferze korupcyjnej... Osoba, która jest świadkiem przestępstwa, może to przestępstwo ukrócić jest pośrednim winowajcą. Pooglądajcie trochę Sędzii Anny W. będziecie mądrzejsi.

Aligator9 | 02.08.2012 10:42

Jak czytam "Conte brał udział w aferze korupcyjnej" to mam ochotę rozwalić monitor. Przecież on tylko wiedział o procederze, ale nie doniósł. Ta redakcja coraz więcej traci w moich oczach.

Poza tym Carobbio za czynny udział w procederze - 4 miesiące

Conte - za niepoinformowanie ma dostać 6 miesięcy.

Jestem za Antonio i życzę mu jak najlepiej.

Italia00 | 02.08.2012 10:42

@DolceVita
Czyli sądzisz, że pracodawca, tj. włodarze Sieny o niczym nie wiedzieli? :)

Jasne to może trochę nie do końca trafny przykład. Chciałem tylko zobrazować, że Conte nie jest oskarżony o udział w tym procederze, a jedynie o niedoniesienie odpowiednim służbom o tym, że rzekomo miał o tym w jakimś tam procencie wiedzieć. A zrobiłem to dlatego, że oczami wyobraźni widzę już lawinę komentarzy oczerniających Juventus itd, itp, który z całą tą sprawą, nie ma nic wspólnego.

capek89 | 02.08.2012 10:43

* i może to przestępstwo ukrócić a tego nie czyni

DolceVita | 02.08.2012 10:43

@ Aligator9

Zrozum, brak poinformowania o takim procederze jest dla sądu BRANIEM UDZIAŁU. POŚREDNIM, ale jednak.

Juve_4eveR | 02.08.2012 10:43

@DolceVita
Tu nikt nie pochwala tego co zrobił Conte... ale zachowajmy jakieś proporcje... Jak można komuś kto brał udział dać mniejszą karę, niż komuś, kto tylko o niej nikomu nie powiedział? To jest absurd! Śmieszne kary dla osób nie związanych z Juve, a naszych chcą karać, jakby nie wiadomo co zrobili...

[edit]

DolceVita | 02.08.2012 10:44

Powiem inaczej. Jesteście trenerami Sieny i wiecie, że wasi pradodawcy (być może) i piłkarze (pewne) handlują meczami. Czy jako trenerzy odpowiedzialni za wyniki nie czulibyście się tak trochę...dymani?

DolceVita | 02.08.2012 10:46

W życiu nigdy nie popierałem konfidenctwa i nigdy nikogo jak to się mówi nie ''sprzedałem''. Ale za coś takiego od razu odszedłbym z klubu i poszedł prosto do prokuratury.

DolceVita | 02.08.2012 10:47

@ Juve_4eveR

Tu się zgadzam w pełnej rozciągłości. Wyrok DLA KAŻDEGO powinien być współmierny do winy. Tutaj tego nie ma.

Aligator9 | 02.08.2012 10:49

W 2006 zostajemy zdegradowani do Serie B z -30 punktami na podstawie poszlak, a nie dowodów. Później okazało się, że degradacja była niesłuszna.

Teraz takie kluby jak Torino czy Siena dostają zaledwie kilka ujemnych punktów i kilkadziesiąt tysięcy euro kary. Spotkania były ustawione, ale NIKT TYCH KLUBÓW NIE DEGRADUJE .

Carobbio - 4 miesiące za czynny udział
Conte- 6 miesięcy za niepoinformowanie ogranów ścigania.

To jest właśnie sprawiedliwość we Włoszech.
I to jest właśnie sprawiedliwość

Juve_4eveR | 02.08.2012 10:50

@capek89
Tak, tak, widać, że sporo tych odmóżdżaczy oglądasz...

Ogólnie to ja mam inne zdanie, bo nie wierzę, że Conte tak ambitny człowiek, wiedział o sprzedaży meczy i mimo to wystawił tych piłkarzy do gry...
Moim zdaniem Conte o niczym nie wiedział... To że chce się przyznać, jest tylko elementem obrony... (dla tych co nie wiedzą, w sądzie sportowym trzeba udowodnić swoją niewinność), bo jak ktoś może udowodnić, że o czymś wiedział, albo nie?! Jeden nieudacznik krzyknie "Conte też brał udział", po czym go uniewinniają, ale uznają, że o wszystkim wiedział... i jeszcze gościowi, który go o to oskarżył dają 4 miesiące zawieszenia, a Conte ma dostać pół roku?! No k*rwa, gdzie tu logika?!?!?!

Catalina | 02.08.2012 10:54

Zobaczymy jak to się skończy ale znając życie to pewnie ludzie związani z Juve będą najbardziej surowo ukarani. O Antonio ja się osobiście nie martwię bo chociaż bez niego na ławce na pewno będzie nam trudniej to i tak myślę że sobie poradzimy. Szkoda mi trochę Bonucciego bo złapał naprawde świetną formę i grał w końcu na swoim wysokim poziomie a taka przerwa np 6 miesięcy raczej pozytywnie na jego dyspozycje nie wpłynie i znów będzie trzeba czekać aż się odbuduje. Szkoda że jak wszystko się zaczęło układać znów dostajemy kłody pod nogi ale to jest Juventus i jestem pewna że sobie poradzimy i mam nadzieję że cała tak sytuacja jeszcze bardziej zmotywuje Stara Damę:)

JUVENTUS 30

DolceVita | 02.08.2012 10:55

@ Juve_4eveR

Nikt nie mówi, że tak nie jest. Zapewne taką linię obrony doradziliby prawnicy by ugrać jak najwiecej dla jego samego i dla klubu. Pamiętajcie. Sąd rzadko kiedy równa się sprawiedliwości.

DolceVita | 02.08.2012 10:56

@ Catalina

6 miesiecy to pryszcz bo będzie mógł trenować i to tak jakby poważniejszą kontuzję odniósł. Pomyśl co by było gdyby pauzował 2-3 lata o czym się mówiło. To koniec kariery niemal.

zloty1987 | 02.08.2012 10:58

Ale problem macie a najwięcej oczywiśćie do powiedzenia maja kibice MIlanu, ale problemy jak go zawieszą to zatrudnimy innego trenera albo asystent bedzie i tyle :) treneiro nie grają jak to mówią i tyle, to nic wspólnego nie ma z Turynem to nie wiem po co ta dyskusja :D

Aligator9 | 02.08.2012 10:59

zloty1897

nie kibice tylko jeden kibic

DolceVita | 02.08.2012 11:01

Może mnie wziął za kibica Milanu :D

zloty1987 | 02.08.2012 11:03

mniejsza z tym jednego milanu przeczytalem i dalej nie czytałem bo to parodia tak jakby to cos z Juventusem miało do czynienia dajcie juz spokój jak go zawieszą to zawieszą będzie inny asystent i tyle ale mi problem

capek89 | 02.08.2012 11:04

@ Forever daruj sobie komentarze o odmóżdżaczach, bo ja Cię nie obrażam i nie życzę sobie takich odzywek w moim kierunku, za co chcę zadośćuczynienia w postaci oficjalnych przeprosin

Moim zdaniem niektórzy kibice Juve są przewrażliwieni. Na pewno nie jest tak, że ktoś przyjdzie i powie "ten i ten brał udział" i jest od razu skazywany. Gdyby tak było to kluby obrzucałyby się wzajemnie błotem... a tak nie jest. Są dowody jest proces... i tyle w tej kwestii.

tabiiibat | 02.08.2012 11:24

@capek89

krótka piłka.
czy wiesz o czymś lub kimś kto łamie prawo?
w jakikolwiek najbardziej banalny sposób.
np. łamie przepisy?
czy donosisz na taką osobę?
nie?
uwaga uwaga!
popełniasz przestępstwo zaniechania!
idąc twoim tokiem myślenia bierzesz czynny udział w przestępstwie!
i teraz najlepsze.
koleś który prowadzi donosi na ciebie, że on złamał prawo, a ty nie doniosłeś.
ty dostajesz mandat/grzywnę 500 zł., a on 250 zł.
pasuje ci?

tabiiibat | 02.08.2012 11:25

przepisy drogowe ;-)
jedziesz 59 na ograniczeniu do 40.

capek89 | 02.08.2012 11:30

@ tabiiibat i tu dochodzimy do wagi przestępstw, oczywiście trudno spotkać przypadek, w którym ktoś doniesie na błahe wykroczenie, ale korupcja w piłce nożnej to nie jest BŁAHE WYKROCZENIE, to jest najpowazniejsze przestępstwo w sporcie, gorsze od dopingu.

clublland | 02.08.2012 11:31

nie wiemy do końca co jest prawda a co nie...
nie wiemy czy oskarżenie w stosunku do naszego Conte są na podstawie samych zeznań czy sa jakieś dowody utajnione o których sie nie mówi dla dobra śledztwa...
więc nie mówmy że to wsyztko jest na podstawie zeznań jednego gościa być może są utajnione dowody......
nie chcą iść na ugodę być może nie chcą odpuszczać Conte tyko potraktować wsyztkich równo....
a co za tym idzie jesteśmy w D!!!!!!! bez trenera na około pół do roku .....

odbija sie to na dobrym imieniu Juve....
na transferach kto bedzie chciał iśc do Juve który ma nie wyjasnioną sytuacje prawną .... tak potocznie będzie sie mówiło .....  

Aligator9 | 02.08.2012 11:32

capek89

A co byś mówił gdyby ta sprawa dotyczyła waszego trenera.

Wyidealizowany | 02.08.2012 11:33

Zatajenie prawdy i nie powiadomienie organów ścigania o przestępstwie, tudzież będąc światkiem gwałtu - MASZ OBOWIĄZEK zgłosić się na policję. W innym przypadku zostaniesz ukarany - za współudział. Nie doniosłeś = przyczyniłeś się, poparłeś, wspomogłeś. Znawcy prawa od stu boleści. Nie musisz zeznawać i składać wyjaśnień tyko jeśli dotyczy to najbliższej rodziny.

Conte przymknął oko i cierpi za to.

capek89 | 02.08.2012 11:40

A co do ewentualnej różnicy w wysokości kary w stosunku do popełnionych czynów karalnych... Conte jest aktualnie  trenerem mistrza kraju, a Carobbio z tego co mi wiadomo gra z Serie C... gdyby Carobbio był piłkarzem mistrza Włoch a Conte trenerem w Serie C to kara dla Carobbio byłaby b wysoka, a conte nawet by jej nie odczuł.

@Aligator9
Trzeba ponosić konsekwencje wyborów.

10Pinturicchio | 02.08.2012 11:45

[edit]Płakałem w 2006 roku, teraz nie będę, dojrzałem do tego. Zawsze byliśmy znienawidzonym klubem i to mi się podoba. Antonio się z tego wybroni. Wierzę w jego adwokatów.

[edit]

Conte będzie mógł trenować zespół o to się nie martwię, nie będzie go jedynie na meczach oficjalnych. To żaden problem ! Mamy świetną drużyną, chłopaki uwielbiają Antka, będą grać ze wszystkich sił, będą poirytowani.

Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku...

FIGC sam jest skorumpowany. Ja bym Conte nie zawiesił, nawet jeśli by to dotyczyło Stramy, Zemana albo Allegriego. Conte nie chciał się w to mieszać, i słusznie. Też bym tak postąpił.

[edit]

10Pinturicchio | 02.08.2012 11:49

A no i proszę wytłumaczyć jedną rzecz. Dlaczego taka Siena dostała minusowe punkty i 50 tys. euro kary, a Conte, Bonu, Pepe mają być zawieszeni na pół roku ? Za co ? Że nie brali udziału w korupcji ? Pamiętacie sytuację z Piszczkiem ? Na pewno nie będzie miała takiego finału jak właśnie ona. Polska jest rozsądniejsza od Włoch. FIGC się uwziął na klub z Turynu. Uwierzcie mi, że tak jest.

Po 6 latach powiedzą "przepraszam, ale nie było podstaw, żeby Was ukarać".

I co wtedy mają zrobić kibice ? Gdzie jest zarząd Juve, który miał bronić nasz klub ? Nie ma go ! Umywa ręce jak w 2006 roku. Już mnie irytuje cała ta sytuacja.

Najlepsze jest to, że ten co nas pozwał ! Ten śmieszny piłkarzyk ! Zmienia cały czas zeznania. Mówi, że grał wtedy w Bari, kiedy to w nim już go nie było. No ludzie ! To jest parodia.

Wy się zastanawiacie czemu jesteśmy wkurzeni ?

Poczytajcie dokładnie, jak to wygląda...

To jest chore !

Pozdrawiam.

10Pinturicchio | 02.08.2012 11:52

Kibice Milanu i innych włoskich drużyn.

Przeczytajcie to i powiedzcie co o tym sądzicie.


Powyższa postawa Komisji budzi sporo kontrowersji, tym bardziej, iż zgodziła się ona na ugodę z Filippo Carobbio, oskarżonego o czynny udział w przekrętach, polegającej na... 4 miesiącach zawieszenia. Tymczasem Conte, oczyszczony z zarzutów udziału, miałby otrzymać karę zawieszenia na 6 miesięcy za to, iż nie doniósł prokuraturze o procederach uprawianych wówczas w Serie B. Dodajmy też, że to właśnie Carobbio zeznawał przeciwko Conte, wysuwając zarzuty, z których później po przeprowadzonym śledztwie szkoleniowiec Bianconerich został oczyszczony.

Catalina | 02.08.2012 11:52

capek

co to za głupie porównanie do cholery w prawie nie może być różnych i równiejszych co za różnica z jakiego klubu jesteś i w której klasie rozgrywkowej grasz.

JUVENTUS 30

Juve_4eveR | 02.08.2012 11:53

@capek89
nie mam zamiaru Cię przepraszać, bo Cię nie obraziłem..., licz się z tym, że nie raz ktoś Cię wyśmieję, jeśli swoją wiedzę opierasz o programy TVN-u...

[edit]

tabiiibat | 02.08.2012 11:56

@capek89

no teraz już sam siebie przeszedłeś ;-)
czyli co?
równi i równiejsi?
jesteś prezesem banku i zabijasz kogoś dostajesz dożywocie.
jesteś menelem i zabijasz dostajesz 12 lat?
litości chłopie!!

błahe mówisz.
znasz kogoś kto notorycznie przekracza prędkość i nic nie robisz. on koniec końców zabija rodzinkę jadącą na wczasy, czyli nieumyślne spowodowanie śmierci. dostajesz w tym współudział.

10Pinturicchio | 02.08.2012 11:59

[edit]

Inni dostają po 3 miesiące, a Conte ma dostać 6 ? Że nie powiedział ? Bardzo dobrze zrobił !

Sąd na początku kazał iść na ugodę. Adwokaci zaproponowali 3 miesięczne zawieszenie + kasa. Ale sąd odrzucił. Wielkie oburzenie !

To jest chore !  

10Pinturicchio | 02.08.2012 12:02

Milancio

Dzięki za wsparcie. Przynajmniej jeden kibic Milanu nas rozumie. Szacun....

Azzurra | 02.08.2012 12:08

10Pinturicchio
Juventus znienawidzonym klubem? To chyba nie wiesz jak jest traktowany Inter od afery Calciopoli, od tego momentu całe Włochy są przeciwko nim właśnie przez tą aferę. Jak widzę żaden z nich się nie udziela pod tym newsem szacunek

AdrianoJuve | 02.08.2012 12:11

10:40 Prawnicy Novary podważają wiele dowodów, dowodząc braku ich wiarygodności
10:50 Jedno zdanie Carobbio przeciwko 16 innym osobom - tak zeznania byłego piłkarza Sieny podważa adwokat Vitiello

AdrianoJuve | 02.08.2012 12:12

Widać że zdanie jednego człowieka znaczy więcej od zdania 16 innych, coraz bardziej przychylam się do ostatnich(jeszcze przed ME) propozycji rządu by zawiesić to wszystko na 2 lata i zrobić porządek to samo powinno być w Ekstraklasie :)

10Pinturicchio | 02.08.2012 12:13

Azzura

Mylisz się. We Włoszech jest inaczej. W Polsce może Inter jest źle traktowany, ale nie na Półwyspie Apenińskim.

10Pinturicchio | 02.08.2012 12:15

Niedługo będzie tak, że kluby włoskie będą uciekać od FIGC. I na przykład połączą się z ligą francuską, w sumie Juve nie ma daleko. Taka opcja jest bardzo możliwa, teraz wydaje się, że to jest niemożliwe, ale czytałem gdzieś we włoskiej gazecie że można zrobić taki protest.

FIGC nic się nie nauczył. Skazali nas 6 lat temu, a nie tak dawno przepraszali, że nie było żadnych mocnych dowodów.

Ludzie ! Chcą nas zniszczyć i tyle.

rossonero99 | 02.08.2012 12:18

Azzurra

tylko że kibice Juve często wspominają na tym portalu jak bardzo ich ukochany klub jest znienawidzony i starają się o to aby nikt o tym nie zapomniał i chyba myślą że inni jak przeczytają o tym że trener/piłkarz/działacz Juve będzie ukarany to cały świat się cieszy i śmieje z nich :) a gdyby zawiesić Conte to od nowa rozpoczął by się karnawał w Rio...

nie znam tej sprawy jak większość z nas bo to co dostaje się do mediów to tylko część więc powstrzymał bym się z wydawaniem pochopnych opiniixxDLuGixx | 02.08.2012 12:18

1. News sieje zamęt, ponieważ Conte nie brał udziału w aferze
2. W 2006 roku Juve dostało po dupie, a nic nie udowodniono. Teraz kilku drużynom udowodniono wiele i nic im praktycznie nie zrobili.
3. Conte ma dostać większą karę za to, że nie doniósł, niż osoby które dopuściły sie przestępstwa. To tak jakbym ja dostał większą karę za to, że widziałem morderstwo, niż sam morderca
4. Niech mi teraz ktoś powie, że wszystko i wszyscy nie są przeciwko Juve. Nie mówię tek tylko dlatego, że jestem kibicem Juve. Taka jest niestety prawda. Jak serieA ma zabłysnąć w europie, skoro sami sobie kłody pod nogi rzucamy.

Interowiec99 | 02.08.2012 12:19

przez to, że nie doniósł może być sądzony za współudział.

Koras1897 | 02.08.2012 12:21

Nie no ja nie wierzę w to że tak jest, nie wierzę i koniec. Media musiały nie poinformować nas o jakimś istotnym szczególe. Toć te wyroki to czysty absurd, który widać gołym okiem, a ludzie którzy studiują prawo na co dzień mogliby godzić się na takie coś? Nie to być nie może...

10Pinturicchio | 02.08.2012 12:21

@up

Inaczej byś śpiewał, gdyby to twój klub był zamieszany w tą sprawę. Prawda jest taka, że media polskie bardzo różnią się od włoskich. A na stronie Juve był specjalny raport, czego dotyczy ta afera. Jeden gościu sobie ubzdurał coś i 16 osób na tym traci. Nie są mocne dowody, adwokaci tego nie kupują. Chciałbyś żeby twój klub cały czas toczył wojnę z sądami. Udało nam się zdobyć Mistrzostwo, czekał na nas naprawdę niezły sezon, a teraz wszystko poszło w piach. Myślisz, że mamy być z tego dumni ? FIGC chce zniszczyć ten klub. Bo Conte ma dostać 6 miesięcy, a inni za to samo tylko po 3 miesiące, gdzie tu jest sprawiedliwość? Gdzie ?

okonJUVE | 02.08.2012 12:22

Wlochy to jeden z najbardziej skorumpowanych krajow swiata a Wy sie dziwicie ze sie takie rzeczy dzieja. Kolejny raz nikt nie jest w stanie pokonac Juve na boisku wiec robia to dobrze znanymi juz metodami.
Ja powtorze to co pisalem kilka tygodni temu na ten temat. Jezeli prokuratura przedstawi niezbite dowody (ktore zatwierdzi sad) swiadczace o winie wszystkich osob zwiazanych z Juve to bede pierwszym ktory bedzie domagal sie ich surowego ukarania ( wlacznie z rozwiazaniem kontraktow z Juve). Ale jezeli sprawa bedzie zalatwiona jak w 2006 roku kiedy skazano Juventus na podstawie poszlak z ktorych OCZYSZCZONO nastepnie druzyne to bedzie trzeba isc na wojne na noze z wloska federacja.

Jak juz wyzej kilka osob napisalo....
Swiadek ktory oskarza Conte bral czynny udzial w tym procederze idzie na ugode i dostaje 4 miesiace a Conte moze dostac nawet rok? Nawet kibice Milanu czy Interu powinni sie nad tym zastanowic...
Siena i Torino dostaja  kolejno 6 i 1 pkt ujemnych plus smieszne kilkaset tys. euro kary za udowodniony czynny udzial w korupcji a Juventus w 2006 roku zdegradowany z -30 pkt ( zmniejszone pozniej na -17) na podstawie nieuzasadnionych poszlak z ktorych zostal oczyszczony...? Ludzie pomyslcie troche...
To jest skandal i jako kibic Juve oczekuje od naszego zarzadu zdecydowanej reakcji i walki o sprawiedliwosc.

10Pinturicchio | 02.08.2012 12:27

[a możne damy już spokój i poczekamy na oficjalne informacje, bo zaczyna robić się niesmacznie? -ModeratorSerieA2]

Interowiec99 | 02.08.2012 12:29

[to Pana zdanie. Pana komentarz niczego nie wnosi do i tak już przykrej dyskusji. wątek, który Pan zaczął nie jest nam potrzebny. pozdrawiam - ModeratorSerieA2]

Vanquish | 02.08.2012 12:52

"przez to, że nie doniósł może być sądzony za współudział." - jak nie wiesz czym jest współudział, a konkretniej współsprawstwo to się nie wypowiadaj

capek89 | 02.08.2012 13:57

Carobbio dostał te 4 miesiące zawieszenia, jednak pamiętajcie że on poszedł na głęboką współpracę z prokuraturą....

Juve_4eveR | 02.08.2012 14:02

@capek89
taaa i rzucał oskarżenia na kogo się tylko da... super! Brawo dla niego! życzę, żeby jakiś nieudacznik zaczął mataczyć o piłkarzach i trenerach Milanu (oczywiście niesłusznie) i ciekawy jestem co wtedy powiesz....

Azzurra | 02.08.2012 14:05

Każdemu klubowi należy się szacunek za swoją historię i całokształt wiadomo każdy w swojej historii ma lepsze czy gorsze momenty, a takie kluby jak Juventus, Inter i Milan to światowa czołówka. Dlatego jak czytam niektóre komentarze "znawców piłki" to a dziw bierze. Milan sprzedał 2 zawodników pierwszego składu pisze to kibic drużyny która nawet nie zdobyła jednego Pucharu Mistrzów gdzie Milan zdobył z tego co pomiętam to 7 lub Juventus kilkadziesiąt razy zwyciężał SerieA oraz kilka razy Puchar Mistrzów czy Inter 2 lata temu najlepsza drużyna globu. Żadne afery nie wymarzą historii klubu i prawdziwi kibice nie będą patrzeć przez ten pryzmat. Kibicować trzeba też umieć

capek89 | 02.08.2012 14:18

@Forever nie ma pewności czy nie ma innych niejawnych dowodów obciążających Conte, jeżeli osoba która bierze czynny udział w przestępstwie ujawni wiele z tego co jest nieznane policji może liczyć na wielki złagodzenie kary (tak mówi Sędzia A-M-W). Ponadto każdy przypadek jest inny i trzeba go rozpatrywać indywidualnie. Nawet za to samo przestepstwo można wydać dwie skrajne opcję wyroków. Nie znam włoskiego prawa.  Trudno ocenić czy za to, że się nie powiadomiło o przestępstwie mozna dostac taką samą karę jak za dane przestępstwo.

okonJUVE | 02.08.2012 14:54

Kolego Capek89 nie mam zamiaru podwarzac Twojego naturalnego prawa do wyrazania wlasnej opinii ale chcialbym Ci zwrocic uwage na fakt iz nie masz absolutnie zielonego pojecia na temat pod ktorym sie podpisujesz. Wyglada na to ze swoja opinie budujesz na programach typu "Sedzia Anna Maria Wesolowska" co mi osobiscie nie przeszkadza ale nie przytaczaj tego bo to nie jest miarodajne zrodlo. Nie bierzesz pod uwage tego ze prawo we Wloszech znaczaco rozni sie od polskiego w szczegolnosci w kwestiach sportowych.

Co do Conte to jasno prokurator stwierdzil ze  nie bral on czynnego udzialu w tym procederze a jedynie mogl o nim wiedziec... Reszte pozostawie Ci do przemyslenia i mam nadzieje ze jezeli ten temat Cie interesuje to zeby go zglebic siegniesz po bardziej wiarygodne zrodla a nie wydajesz opinie na podstawie rozrywkowego programu telewizyjnego.
I uprzedzajac domniemana odpowiedz z Twojej strony w zadnym stopniu nie mialem zamiaru Cie atakowac czy obrazac tylko zwrocic uwage na brak wiedzy.
Pozdrawiam

okonJUVE | 02.08.2012 14:55

*podwazac ;p

okonJUVE | 02.08.2012 16:16

"Media włoskie poinformowały dzisiaj o prawdopodobnych żądaniach Komisji Dyscyplinarnej dotyczących warunków potencjalnej ugody z Antonio Conte (na zdjęciu).

Wczoraj członkowie Komisji odrzucili wniosek prokuratora generalnego, Stefano Palazziego, który zaoferował 3 miesiące zawieszenia oraz 200 tysięcy euro grzywny dla Antonio Conte w ramach ugody. Włoscy dziennikarze twierdzą, iż Komisja Dyscyplinarna uważa, że dopiero 6 miesięcy zawieszenia będzie odpowiednim wymiarem kary dla trenera Juventusu.

Powyższa postawa Komisji budzi sporo kontrowersji, tym bardziej, iż zgodziła się ona na ugodę z Filippo Carobbio, oskarżonego o czynny udział w przekrętach, polegającej na... 4 miesiącach zawieszenia. Tymczasem Conte, oczyszczony z zarzutów udziału, miałby otrzymać karę zawieszenia na 6 miesięcy za to, iż nie doniósł prokuraturze o procederach uprawianych wówczas w Serie B. Dodajmy też, że to właśnie Carobbio zeznawał przeciwko Conte, wysuwając zarzuty, z których później po przeprowadzonym śledztwie szkoleniowiec Bianconerich został oczyszczony."

To wszystko zajebiscie smierdzi...

10Pinturicchio | 02.08.2012 16:27

Nie wszyscy nas rozumieja, chodzi o to  ze taki bramkarz, nie pamietam nazwiska, ma dostac 3 miechy zawieszenia za to ze wplatal sie w korupcje i bezposrednio w niek uczestnicxyl a Conte ma dostac 6 miesiecy jary, to jest sprawieliwosc wedlug was ?

milanista209012 | 02.08.2012 16:28

No to teraz powiedzcie mi kibice Juve, skoro Conte o tym wiedział i nie podniusł, wiedział że jego zawodnicy sprzedają mecze, to czemu wystawiał ich do pierwszego składu? Przeciez wiedział że przegrają jak wyjdą takim składem. Czyzby jego wykonywana praca była mu obojętna czy przyniesie jakies skutki? Dlaczego nie poszedł z tą sprawą do sądu żeby ich jakoś ukarali i nie miec z tym nic wspolnego? Dla mnie logiczne jest że powinien dostać karę.


Może odpowiedzi na moje pytania były gdzies wyzej napisane, ale nie chciałem czytac tego wszystkiego i w połowie nie mogłem dalej ;]

AdrianoJuve | 02.08.2012 17:33

Najbardziej mnie zadziwia, ze jest 1-23 i tylko ten 1 piłkarz składa zeznania przeciwko Conte i jemu wierzą a ta 23 kłamie?Co oni się umówili we 23 na wspólną wersję czy to jakaś ściema i farsa?

capek89 | 02.08.2012 17:51

@ okonJUVE ok ja piszę bzdury, ale widzę że ty jesteś expertem jeżeli chodzi o włoski wymiar sprawiedliwości więc prosiłbym Cię o artykuły z prawa włoskiego, które rozjaśniają całą sytuację, a może całą swoją widzę czerpiesz z extra-obiektywnych stron Juve? Już AMW jest bardziej od nich miarodajna, pzdr :P

10Pinturicchio | 02.08.2012 17:59

My  nie mówimy, że Conte jest niewinny ! Chodzi tylko o tą karę. Sąd jest niesprawiedliwy, bo chce zniszczyć Juventus ! Ten klub będzie zawsze istnieć !

Brazylijski bramkarz Sampdorii Júnior Costa został zawieszony na trzy miesiące i ukarany karą 30 tysięcy grzywny za udział w korupcji.

29-letni golkiper był oskarżony o niepowiadomienie prokuratora o działaniach korupcyjnych podczas meczu swojego byłego zespołu, Ancony z Grosseto.

Wytłumaczcie mi to ? Czemu on dostaję 3 miesiące zawieszenia, za to że brał bezpośrednio udział w korupcji, a Conte nie ! Tak twierdzi prokuratura, że Conte nie brał udziału, ale wiedział o tym. To czemu trener Juventusu ma dostać 15 miesięcy, a ten bramkarz tylko 3 ?

To nazywacie sprawiedliwością ?

Jeśli tak, to życzę z całego serca, żeby taka sytuacja dotknęła Milan, mam nadzieję, że kiedyś tak się stanie ! I zrozumiecie, jak wygląda sąd sportowy i jego obrady.

Wstyd !

Zero współczucia, dla was najważniejsze jest to, że Juve ma problemy, ale spokojnie o Mistrzostwie możecie nadal pomarzyć.

Aligator9 | 02.08.2012 18:19

Afery Korupcyjne i FIGC niszczą piękno futbolu.

Tak by the way. Sąd uznaje KILKUKROTNIE zmieniane zeznania Carobbio za... wiarygodnie, podczas gdy 23 innych piłkarzy Sieny mówi co innego i  broni Antonio Conte, ale sąd nie chce ich wysłuchać.

Aligator9 | 02.08.2012 18:21

Mam takie pytanie. Czy UEFA może jakoś interweniować?

10Pinturicchio | 02.08.2012 18:29

Aligator9

Może w każdej chwili. UEFA rządzi całą europejską piłką. Jeśli Juventusowi nie spodoba się wyrok, może zgłosić się do Platiniego, a wiemy, że w jego sercu płynie biało-czarna krew, nie powinien olać tego.

Mnie najbardziej rozwala ten tekst !

Jak donosi włoski dziennik prokuratura otrzymała w poniedziałek list, w którym były piłkarz Bari, Vittorio Micolucci przyznał, że dwa spotkania w sezonie 2008/2009 nie były czyste. Były stoper dodał, że Bari specjalnie zremisowało z Piacenzą i przegrało z Salernitaną.

Co ciekawe Micolucci w swym liście opisuje zdarzenia, który miały miejsce w czasie, gdy bronił barw Ascoli. Obrońca nie mógł brać udziału w ustawieniu spotkań, gdyż w sezonie 2008/2009 nie grał już w AS Bari. Piłkarz nie podał skąd posiada informacje na temat domniemanego przestępstwa sportowego.

AdrianoJuve | 02.08.2012 19:46

To jest śmieszne ugoda ze strony prokuratora  w kształcie 3 miesięcy nie zaakceptowana i nagle żądania 15 miesięcy to jest chore, do tego FIGC chce jeszcze wytoczyć proces Agnellemu, który ich skrytykował, po prostu brak słów, już w Polsce lepiej sobie radzono z takiego typu przypadkami.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy