IO: Tylko remis Szwajcarów

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: Goal.pl  |  26.07.2012 20:07
Wydawało się, że Szwajcarzy bez najmniejszych problemów powinni zwyciężyć w spotkaniu z Gabonem. Afrykanie pokazali jednak, że nie bez powodu są mistrzami kontynentu i zremisowali 1:1, choć mieli szanse na więcej niż jednego gola.

Ten pojedynek rozpoczął się wręcz idealnie dla Szwajcarów. Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania w polu karnym Gabonu faulowany był Emeghara i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Mehmedi. Bramkarza rywali pokonał nawet dwukrotnie, gdyż z powodu zbyt wczesnego ruchu do piłki jednego z kolegów musiał powtarzać uderzenie.

Później inicjatywę dość niespodziewanie przejęli jednak gracze z Gabonu. W 21. minucie spotkania bardzo bliski zdobycia gola był Obiang, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilkanaście minut później w sytuacji sam na sam z Diego Benaglio znalazł się natomiast Aubameyang, lecz nie zdołał pokonać szwajcarskiego golkipera. W samej końcówce po rykoszecie piłka trafiła właśnie do Aubameyanga, który tym razem był już skuteczniejszy i doprowadził do wyrównania.

Druga część gry była już zdecydowanie mniej ciekawa. Szwajcarzy grali praktycznie bezbłędnie w defensywie, nie potrafili jednak stworzyć sytuacji pod bramką rywala. W 77. minucie spotkania zostali natomiast dodatkowo osłabieni. Rzut karny próbował wymusić Buff, za co ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

W końcówce spotkania mający przewagę liczebną Gabon próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Mimo tego zawodnicy z Afryki mogą być bardzo zadowoleni ze swojej postawy i remisu ze Szwajcarią.

Gabon - Szwajcaria 1:1 (1:1)
0:1 - Mehmedi (k.) 5'
1:1 - Aubameyang 45'