OFICJALNIE: Wisła Kraków poinformowała o rozstaniu z trenerem

Prezes Jarosław Królewski przyjął dymisję Radosława Sobolewskiego z funkcji pierwszego trenera Wisły Kraków.

Radosław Sobolewski
Obserwuj nas w
Imago / Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Radosław Sobolewski
  • Radosław Sobolewski po wczorajszym meczu podał się do dymisji
  • Wisła Kraków przegrała 1-2 z Termaliką w 17. kolejce Fortuna I ligi
  • Prezes “Białej Gwiazdy” przyjął dzisiaj dymisję trenera

Radosław Sobolewski nie jest już trenerem Wisły Kraków

Radosław Sobolewski podczas wczorajszej konferencji prasowej zrezygnował z prowadzenia Wisły Kraków. Klub nie chciał na gorąco komentować decyzji trenera, wydając krótki komunikat, że ostateczna decyzja zapadnie po spotkaniu z prezesem. Dzisiaj kilka minut po godzinie 13 na oficjalnym koncie Wisły na Twitterze/X pojawił się komunikat, że wczorajsza dymisja szkoleniowca została przyjęta przez Jarosława Królewskiego.

Radosław Sobolewski nie będzie dłużej szkoleniowcem pierwszej drużyny Wisły Kraków. Złożona 1 grudnia 2023 roku dymisja została przyjęta przez Prezesa Jarosława Królewskiego. Dziękujemy i życzymy powodzenia – brzmiał komunikat.

Sobolewski w Krakowie pracował jako pierwszy trener od października 2022 roku. W tym czasie prowadził krakowską drużynę w 43 meczach. Wygrał 22 spotkania, 11 razy remisował oraz 10 razy poniósł porażkę. Jego zadaniem był przywrócenie Wisły do Ekstraklasy. W poprzednim sezonie był bliski realizacji celu, lecz odpadł w półfinale baraży, przegrywając 1-4 z Puszczą Niepołomice. Były już trener “Białej Gwiazdy” zostawia zespół na 8. miejscu w lidze z 25 punktami po 17. kolejkach.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze