Zwrot akcji ws. Rudigera. Gigant Premier League uprzedzi konkurencję?

Antonio Rudiger
Pressfocus Na zdjęciu: Antonio Rudiger

Antonio Rudiger jest coraz bliżej dołączenia latem do Realu Madryt. Do walki po pozyskanie obrońcy Chelsea włączył się jednak Manchester United.

  • Sky Germany opublikowało nowe informacje na temat Antonio Rudigera
  • Niemiec wciąż może grać w Premier League
  • 28-latek reprezentowałby jednak nie Chelsea, a Manchester United, który wkroczył do walki o tego gracza

Manchester United osłabi Chelsea?

Chelsea spisuje się bardzo dobrze w sezonie 2021/2022. Bardzo mocnym punktem The Blues jest defensywa. Londyńczycy mają drugą najszczelniejszą linię obrony w Premier League. Stracili bowiem tylko 11 goli. Lepszy w tej klasyfikacji jest jedynie Liverpool.

Pewnym punktem defensywy Chelsea jest Antonio Rudiger. Niemiec w sezonie 2021/2022 rozegrał już 21 meczów we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich dwa gole i zaliczył cztery asysty. Nie dziwi zatem fakt, że 28-latek chciałby otrzymać sporą podwyżkę na nowej umowie.

Chelsea proponuje niemieckiemu obrońcy 140 tysięcy funtów. The Blues wystosowali tę propozycję już jakiś czas temu i nie zamierzają jej podwyższać. Z kolei Rudiger chciałby inkasować co tydzień około 200 tysięcy funtów. Wymagania te gotowy może spełnić Real Madryt, który rzekomo odbył już spotkanie z agentem 28-latka. Piłkarz jest otwarty na przenosiny do La Ligi. Istnieje zatem spora szansa, że Rudiger może zostać zawodnikiem Królewskich.

Według informacji Sky Germany, może nastąpić zwrot akcji w sprawie przyszłości obrońcy Chelsea. Do gry o jego pozyskanie wszedł Manchester United. Prawdopodobnie za tym faktem stoi Ralf Rangnick. Trener Czerwonych Diabłów widzi w składzie swojego rodaka, który byłby spory wzmocnieniem niepewnej defensywy drużyny z Old Trafford. Manchester United w Premier League stracił bowiem już 24 gole.

Czytaj także: Gigant z Premier League wkroczył do wyścigu o Kacpra Kozłowskiego

Komentarze