Manchester City wypożyczy bramkarza do Championship

Zack Steffen
fot. PressFocus Na zdjęciu: Zack Steffen

Zack Steffen trafi na roczne wypożyczenie do drugoligowego Middlesbrough. Manchester City chce, aby Amerykanin zaznał regularnej gry na niższym szczeblu rozgrywkowym – informuje Fabrizio Romano.

  • Zack Steffen trafił do Manchesteru City w 2019 roku
  • W barwach “Obywateli” zaliczył dotychczas 21 występów
  • Sezon 2022/2023 spędzi na wypożyczeniu w drugoligowym Middlesbrough

Manchester City chce ograć rezerwowego bramkarza

Niekwestionowanym numerem jeden w bramce Manchesteru City nieprzerwanie pozostaje Ederson, którego wymienia się w ścisłym gronie najlepszych golkiperów całego świata. Problem mistrzom Anglii zawsze sprawiała za to obsada rezerwowego bramkarza. W ostatnich latach tę rolę pełnił Amerykanin Zack Steffen, jednak brak regularnej gry przekładał się na niepewność i mizerne występy.

Przed nadchodzącym sezonem “Obywatele” zdecydowali się na pozyskanie 29-letniego Stefana Ortegi. Bramkarz, który dotychczas większość swojej kariery spędził na zapleczu Bundesligi, nie będzie miał problemów z siedzeniem na ławce, co z kolei stwarza możliwość do wypożyczenia Steffena.

Manchester City chce, aby 29-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych wreszcie zaznał nieco regularnej gry, tak aby był w stanie w przyszłości nawiązywać do dobrych występów z czasów Major League Soccer. W 2018 roku został on nawet wyróżniony mianem najlepszego piłkarza w całych Stanach Zjednoczonych, co przekonało przedstawiciela Premier League do transferu.

Fabrizio Romano przekonuje, że kolejnym klubem Steffena będzie drugoligowe Middlesbrough. Bramkarz uda się tam na roczne wypożyczenie. W ciągu najbliższych godzin dojdzie do testów medycznych, a jeśli wszystko przebiegnie po myśli klubu i zawodnika – jeszcze w piątek ogłoszona zostanie finalizacja transakcji.

Zobacz również: Ciekawa alternatywa Arsenalu. Zawodnik Manchesteru City na celowniku

Komentarze