Ujawniono szczegóły kontraktu Donnarummy z PSG

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma Pressfocus

Gianluigi Donnarumma ma za sobą świetne występy na Euro 2020, gdzie został też MVP całego turnieju. Teraz Włoch udał się na odpoczynek. Według medialnych wieści 22-latek zostanie nowym bramkarzem Paris Saint-Germain i do sieci wyciekło kilka szczegółów umowy pomiędzy obiema stronami.

  • Gianluigi Donnarumma lada dzień podpisze kontrakt z PSG, a na jaw wyszło już kilka ciekawych szczegółów umowy
  • Golkiper został najlepszym graczem mistrzostw Europy, gdzie sięgnął po złoto z reprezentacją Włoch

Gianluigi Donnarumma trafi do PSG

To już pewne. Po kilku tygodniach spekulacji, gdzie może trafić Gianluigi Donnarumma nadszedł czas na poznanie wszystkich szczegółów transferu z udziałem 22-latka. Jeszcze przed startem Euro 2020 dowiedzieliśmy się, że Włoch nastawia się na wyjazd do Paryża.

Bramkarz nie przedłużył wygasającej umowy z AC Milan, więc nowi pracodawcy mieli nieco ułatwione zadanie. O wykup usług Donnarummy nie trzeba było się martwić, ale agent piłkarza zadbał o to, aby zarobki jego podopiecznego stały na jak najwyższym poziomie. Stąd też faworytem do pozyskania młodej gwiazdy od samego początku było PSG. Paryżanie od dłuższego czasu prowadzili zaawansowane rozmowy z otoczeniem Włocha i teraz wszystko stało się jasne.

Fabrizio Romano jest przekonany, że Donnarumma podpisze pięcioletni kontrakt, z kolei cała transakcja ma zostać zrealizowana w bieżącym tygodniu.

Co ciekawe, dzięki PSGhub, wiemy też na jakie pieniądze może liczyć Włoch. Medium poświęcone przekazywaniu najświeższych wiadomości ze świata Paris Saint-Germain doszło do niezwykle ciekawych informacji. Nowy kontrakt 22-latka pozwoli mu generować około 12 milionów euro za sezon gry. Patrząc na powyższą pensję nowego bramkarza paryżan, można dojść do wniosku, że dni Keylora Navasa w stolicy Francji są już policzone.

Donnarumma z pierwszym sukcesem międzynarodowym

Euro 2020 dobiegło końca. Turniej na Starym Kontynencie miał wszystko, co kochają piłkarscy kibice. Przez miesiąc podziwialiśmy rywalizację najlepszych drużyn z Europy.

Natomiast w finale nie zabrakło nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz dramaturgii. Na dodatek zaskoczył nas wybór najlepszego gracza tych zawodów. UEFA wręczyła statuetkę MVP właśnie Donnarummie, który sięgnął po pierwsze mistrzostwo Europy z reprezentacją Włoch i wyrósł na godnego zastępce legendy Azzurrich, Buffona.

Przeczytaj również: Piękny gest Sirigu przed finałem Euro 2020

Komentarze