Lucas Torreira
Lucas Torreira PressFocus

Urugwajczyk sfrustrowany w Madrycie. Rozważa skrócenie wypożyczenia

Lucas Torreira od początku października przebywa na wypożyczeniu w Atletico Madryt, do którego trafił z londyńskiego Arsenalu. Dotychczasowego pobytu w zespole ze stolicy Hiszpanii nie może jednak zaliczyć do udanych. Jak informuje Marca w grę wchodzi nawet wcześniejsze rozwiązanie umowy wypożyczenia.

24-latek do Atletico trafił dokładnie 5 października na zasadzie rocznego wypożyczenia z Arsenalu z opcją definitywnego transferu. Urugwajczykowi nie udało się jednak przekonać do siebie szkoleniowca Diego Simeone. W obecnym sezonie Torreira wystąpił w zaledwie pięciu ligowych spotkaniach, zdobywając w nich jednego gola. Na murawie spędził zaledwie 181 minut.

Reprezentant Urugwaju nie kryje frustracji brakiem regularnych występów w zespole z Wanda Metropolitano i ma poważnie rozważać odejście z klubu podczas styczniowego okna transferowego. Menedżer Kanonierów Mikel Arteta prawdopodobnie byłby otwarty na jego powrót. Nie tylko ze względu na rozczarowującą postawę drużyny, ale także wątpliwości dotyczące przyszłości w klubie Granita Xhaki i Mohameda Elneny’ego.

Jak informuje Marca, inną opcją byłby powrót do Włoch, gdzie z powodzeniem występował w barwach Sampdorii przed przenosinami do Arsenalu. Nie ma wątpliwości, że wiele klubów z Półwyspu Apenińskiego byłoby zainteresowanych jego pozyskaniem.

Przed przejściem do Atletico, Lucas Torreira zaliczył 71 występów i cztery bramki w rozgrywkach Serie A oraz 63 mecze i trzy gole na boiskach Premier League. Na swoim koncie ma również 26 występów w drużynie narodowej.

Komentarze