Romelu Lukaku poprosił o transfer? Belg dogadał się z Chelsea

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Pressfocus

Z wieści przekazanych przez Nicolo Shirę wynika, że Romelu Lukaku podjął bardzo ważną decyzję. Reprezentant Belgii miał poprosić władze Interu Mediolan, aby pozwoliły mu odejść do Chelsea, jeśli do klubu wpłynie satysfakcjonująca oferta. Początkowo Nerazzurri odrzucili pierwsze zapytanie The Blues, ale druga propozycja niemal zamyka cała transakcję.

  • Romelu Lukaku coraz bliżej powrotu do Chelsea Londyn
  • Reprezentant Belgii miał poprosić o transfer, kiedy z Interu Mediolan odszedł Antonio Conte oraz Hakimi
  • Nicolo Shira uważa, że przejście Lukaku do The Blues jest już tylko kwestią dni

Romelu Lukaku znów zagra w Cheslea?

We wtorek do Interu Mediolan wpłynęła pierwsza oferta Chelsea w sprawie wykupu Romelu Lukaku. Okazało się jednak, że nie satysfakcjonuje ona władz Nerazzurrich. Po kilkudziesięciu godzinach nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji i to aż o 180 stopni. The Blues nie zrezygnowali z transferu i złożyli kolejną propozycję, która może przekonać Inter do zmiany decyzji w tej sprawie.

Z ustaleń Nicolo Shiry wynika, że tegoroczny triumfator Ligi Mistrzów zaproponował mistrzowi Włoch 130 mln funtów. Na początek do klubowej kasy wpłynęłoby z kolei 91 mln, ponieważ cała reszta zostanie wypłacona w bonusach. Tymczasem napastnik będzie mógł liczyć na roczną pensję rzędu 15 mln oraz pięcioletni kontrakt.

Słaba sytuacja finansowa Interu Mediolan nakłoniła Lukaku do przemyśleń

Kiedy Inter Mediolan pozbył się Antonio Conte, Achrafa Hakimiego oraz Matteo Politano, natomiast niepewność jutra wisi nad Lautaro Martinezem, Belg doszedł do wniosków, że wszystko idzie w złym kierunku. Po wywalczeniu Scudetto naturalną rzeczą byłoby wzmocnienie się wielkimi nazwiskami, aby w następnym sezonie bić się o jeszcze lepszy wynik.

Tymczasem zła sytuacja finansowa chińskich właścicieli wymusza oszczędzanie. Stąd też Romelu Lukaku zrozumiał, że obrona tytułu mistrza Włoch będzie niezwykle ciężka do osiągnięcia. Nie mówiąc już o dobrych wynikach na arenie międzynarodowej.

W konsekwencji otoczenie piłkarza doradziło 28-latkowi, żeby podjął się nowego wyzwania. Lukaku w pewnym momencie odbył rozmowę w władzami, gdzie zadeklarował swoją gotowość na zmianę barw. Teraz wszystko nabiera rozpędu i transfer z udziałem Belga do Chelsea jest już niemal przesądzony.

Przeczytaj również: Leon Bailey trafił do Premier League!

Komentarze