Colin Dagba
Colin Dagba fot. PressFocus

Obrońca PSG odmówił Bayernowi

Ostatnie godziny okna transferowego były bardzo intensywne dla kierownictwa Bayernu Monachium. Jednym z celów mistrzów Niemiec było sprowadzenie prawego obrońcy, który pełniłby rolę dublera dla Benjamina Pavarda. Ostatecznie z bawarskim klubem związał się Bouna Sarr, który do Monachium przeniósł się z Olympique Marsylia. Nie był to jednak jedyny kandydat do gry w zespole prowadzonym przez Hansiego Flicka.

Czytaj dalej…

Jak informuje RMC Sport, przedstawiciele Bayernu Monachium równolegle prowadzili również negocjacje w sprawie transferu obrońcy Paris Saint-Germain Colina Dagby. Bawarczycy w ostatnich dniach okna transferowego kilkakrotnie kontaktowali się z reprezentującym interesy zawodnika menedżerem Patrickiem Glanzem, starając się przekonać piłkarza do przenosin do Monachium. To się jednak nie udało.

Według informacji francuskich mediów, propozycja Bayernu nie przekonała Dagby, który zdecydował się na pozostanie na Parc des Princes i reprezentowanie Paris Saint-Germain przynajmniej w sezonie 2020/21. Prawy obrońca jest związany z klubem umową do czerwca 2024 roku.

Utalentowany 22-latek jest zawodnikiem Paris Saint-Germain od 2016 roku, kiedy do stolicy Francji przeniósł się z US Boulogne. Po dwóch latach występów w drugiej drużynie, w 2018 roku przebił się do kadry pierwszego zespołu mistrzów Francji. Od tamtej pory rozegrał 43 spotkania, notując w nich trzy asysty. W obecnym sezonie wystąpił w pięciu z sześciu dotychczasowych ligowych meczów, ale tylko raz wybiegł na boisko w podstawowym składzie.

Komentarze