Nowy faworyt do pozyskania Schicka

Patrick Schick
Patrick Schick fot. Grzegorz Wajda

Patrick Schick w nowym sezonie prawdopodobnie nadal będzie występował na boiskach niemieckiej Bundesligi. Nie oznacza to jednak, że Czech pozostanie w RB Lipsk, w którym występował w ubiegłym sezonie na zasadzie wypożyczenia z Romy.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele RB Lipsk, a także trener Julian Nagelsmann, chętnie zatrzymaliby zawodnika w zespole, ale nie byli w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym włoskiego klubu. W umowie wypożyczenia znajdowała się opcja definitywnego transferu za 29 milionów euro, ale klub z Lipska nie mógł sobie pozwolić na jej aktywowanie. Niemcom nie udało się również dojść do porozumienia z Romą w sprawie obniżenia tej kwoty.

Bayer Leverkusen z ofertą

Aktualnie faworytem do sprowadzenia 24-letniego zawodnika jest Bayer Leverkusen. Jak informuje Tuttumercatoweb, klub z BayArena przedstawił już Romie oficjalną ofertę tej sprawie. Ta ma opiewać na kwotę blisko 30 milionów euro razem z bonusami i wszystko wskazuje na to, że wystarczy do przekonania włoskiego klubu.

Bayer mógł pozwolić sobie na przedstawienie takiej propozycji, bowiem jest bliski wytransferowania za 80 milionów euro plus 20 milionów euro bonusów Kaia Havertza do londyńskiej Chelsea. Część środków uzyskanych ze sprzedaży utalentowanego Niemca ma być właśnie przekazana na uzupełnienie i wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Petera Bosza.

Udany zespół Schicka

Reprezentant Czech do RB Lipsk trafił w sierpniu ubiegłego roku. Choć nie miał pewnego miejsca w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna, to zdołał zdobyć 10 bramek w 22 ligowych występach. Dołożył do tego również dwie asysty.

Komentarze