Wesley Fofana
Wesley Fofana fot. PressFocus

35 mln za obrońcę. Fofana piłkarzem Leicester

Leicester City w piątkowe popołudnie oficjalnie poinformował o sfinalizowaniu transferu Wesley’a Fofany, 19-letniego francuskiego obrońcy. Utalentowany defensor do zespołu Lisów przeszedł na zasadzie definitywnego transferu z AS Saint-Etienne. Według nieoficjalnych informacji kwota transferu opiewa na 35 milionów euro plus 5 milionów euro w bonusach.

Czytaj dalej…

19-letni obrońca, którego pozyskaniem zainteresowani byli również przedstawiciele West Hamu United i Milanu, podpisał z klubem King Power Stadium pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. Fofana dołączy teraz do nowych kolegów z drużyny, która obecnie przygotowuje się do zbliżającego się meczu z West Hamem.

Do Anglii po naukę

Z niecierpliwością na debiut w nowym sezonie czeka sam piłkarz, który wcześniej nie ukrywał chęci opuszczenia Francji i spróbowania swoich sił na boiskach Premier League.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. Dokładnie przyglądałem się Leicester City od czasu, gdy zdobyli tytuł i są czołowym klubem Premier League. Wiem, że będę mógł tutaj wiele nauczyć się od zawodników i menedżera, co jest jednym z głównych powodów, dla których tutaj przyjechałem. Nie mogę się już doczekać pierwszych występów – powiedział Fofana, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Fofana całą dotychczasową seniorską karierę spędził w AS Saint-Etienne. Ligowy debiut zaliczył w maju 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 20 spotkań w Ligue 1, zdobywając w nich jednego gola.

Komentarze