Ligue 1
Ligue 1

Lille pozyskało bramkarza Napoli

Orestis Karnezis został nowym bramkarzem francuskiego Lille. Były reprezentant Grecji dołączył do drużyny Ligue 1 na zasadzie definitywnego transferu z Napoli. Włoski klub otrzyma za swojego zawodnika pięć milionów euro.

Czytaj dalej…

35-letni, który Karnezis podpisał z Lille trzyletnią umowę, dużą swojej dotychczasowej kariery spędził na włoskich boiskach. Reprezentował tam barwy Udinese Calcio i Napoli, rozgrywając łącznie 117 spotkań w Serie A.

Swoją karierę rozpoczynał w Panathinaikosie Ateny, ale na swoim koncie ma również epizody w hiszpańskiej Granadzie (6 meczów w La Liga) oraz angielskim Watfordzie (15 meczów w Premier League). Przez wiele lat był również podstawowym bramkarzem reprezentacji Grecji, rozgrywając w niej 49 meczów.

Kolejne wyzwanie Karnezisa

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem zostać zawodnikiem Lille To dla mnie wielkie wyzwanie. Po Grecji, Włoszech, Hiszpanii i Anglii, teraz zamierzam odkryć ligę francuską. Rzadko się zdarza, aby zawodnik miał taką okazję. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę być tutaj w klubie, który rozwija się z roku na rok i który ma bardzo silny zespół – powiedział Karnezis, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jest to kolejna transakcja na linii Napoli – Lille. Wcześniej oba kluby sfinalizowały transfer Victora Osimhena do włoskiego zespołu

Komentarze