Koulibaly za drogi dla klubów Premier League

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Kalidou Koulibaly w przyszłym sezonie nadal będzie bronił barw Napoli? To bardzo prawdopodobny scenariusz. Piłkarz miał nawet rozpocząć rozmowy z klubem w sprawie podpisania nowego kontraktu.

Czytaj dalej…

Nie jest tajemnicą, że reprezentant Senegalu znajduje się na celowniku wielu europejskich klubów. W ostatnim czasie najczęściej mówiło się o jego możliwych przenosinach do Premier League. Do swoich zespołów chętnie sprowadziliby go przedstawiciele Manchesteru City, Liverpoolu i Manchesteru United. Na chwilę obecną szanse na przeprowadzenie transferu są jednak niewielkie.

Jeszcze kilka miesięcy, przed pandemią koronawirusa, Napoli wyceniało 29-letniego obrońcę na ponad 100 milionów euro. Aktualnie prezydent włoskiego klubu Aurelio De Laurentiis byłby gotowy na jego sprzedaż nawet za 75-80 milionów euro. Jak się jednak okazuje, kwota ta nadal jest zbyt wysoka dla zainteresowanych klubów.

Jak informuje Corriere dello Sport, oferty, które otrzymało Napoli nie przekraczały nawet 60 milionów euro. Co za tym idzie nie były w stanie przekonać włoskiego klubu, a także samego zawodnika, do ich przyjęcia.

Koulibaly z nową umową?

Nie można więc wykluczyć scenariusza, w którym Koulibaly pozostaje w Napoli na kolejny sezon. Sam Senegalczyk, który jest bardzo szczęśliwy we Włoszech, nie ma nic przeciwko temu i jest nawet gotowy do rozmów w sprawie podpisania nowego kontraktu. Te miały już się nawet rozpocząć.

Koulibaly jest piłkarzem Napoli od 2014 roku. Wówczas trafił na Stadio San Paolo za niespełna osiem milionów euro z Racingu Genk. Od tamtej pory zdążył rozegrać w jego barwach 242 mecze we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich dziesięć bramek.

Obecna umowa środkowego obrońcy z Napoli obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Komentarze