Jarosław Jach zagra w Holandii

Jarosław Jach
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jarosław Jach

Jarosław Jach został nowym zawodnikiem Fortuny Sittard. 26-letni obrońca dołączył do holenderskiego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu z Crystal Palace. To już jego czwarte wypożyczenie w ostatnich latach.

Czytaj dalej…

Jach piłkarzem Crystal Palace został w styczniu 2018 roku, kiedy za 2,75 miliona euro przeniósł się do Londynu z Zagłębia Lubin. W zespole z Selhurt Park nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w składzie i w kolejnych sezonach był wypożyczany kolejno do Rizesporu, Sheriffu Tiraspol i Rakowa Częstochowa. Teraz swoich sił spróbuje w Fortunie Sittard.

– Kilka ostatnich tygodni spędziliśmy na poszukiwaniach dobrego i doświadczonego środkowego obrońcy. Teraz go mamy – powiedział Sjors Ultee, dyrektor techniczny holenderskiego klubu. – Jarosław to kompletny i silny fizycznie obrońca, który wyróżnia się także cechami przywódczymi – dodał.

Nowa drużyna Jarosława Jacha zajmuje po czterech kolejkach nowego sezonu Eredivisie dopiero 16. miejsce w ligowej tabeli. W dotychczasowych meczach Fortuna zapisała na swoje konto tylko jeden punkt.

Komentarze