Wijnaldum wciąż na celowniku Interu

Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum fot. PressFocus

Georginio Wijnaldum, od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Interu Mediolan. Jak się jednak okazuje, nie jest to tylko wymysł mediów z Włoch. Holender to opcja, która jest przez sterników klubu z miasta mody poważnie analizowana.

Okazja na rynku transferowym

Georginio Wijnaldum i jego przyszłość w Liverpoolu jest niepewna. Wszystko wskazuje na to, że kontrakt Holendra z mistrzami Anglii nie zostanie przedłużony. Tym samym latem będzie mógł zmienić pracodawcę. Co prawda w kontekście przyszłości 30-latka wymieniało się Paris Saint-Germain. Na dzisiaj jednak najbardziej realny scenariusz zakłada, że Wijnaldum zamieni Premier League na Serie A.

Mediolański klub zmienił strategię i w związku z trudną sytuacją finansową nie pozyskuje piłkarzy za krocie, a raczej szuka okazji na rynku, Bez wątpienia taką może być pozyskanie reprezentanta Holandii, który nawet w trakcie trwającej kampanii rozegrał już 39 meczów, w których strzelił trzy gole. Wciąż jest zatem mocnym punktem w szeregach Liverpoolu.

Doświadczenie wciąż w cenie

O tym, że Inter chce mieć Wijnalduma w swoich szeregach, mówi się już od dawna. Przedstawiciele klubu z Serie A przeprowadzili już kilka rozmów z agentem piłkarza, czytamy na łamach CalcioMercato.com. Kontakt między obiema stronami był stały. Później jednak nagle ostygł. Wygląda jednak na to, że Inter znów zainteresował się zawodnikiem. Chociaż priorytety na tę chwilę są inne, bo nie wiadomo, jak będzie wyglądać przyszłość klubu z Serie A.

70-krotny reprezentant Holandii w trakcie swojej piłkarskiej kariery wygrał między innymi mistrzostwo Holandii, mistrzostwo Anglii, czy triumfował w Lidze Mistrzów. Rynkowa wartość Wijnalduma wynosi 40 milionów euro.

Komentarze