Bundesliga
Bundesliga

Wielkie kluby zainteresowane Ginterem

Dużym zainteresowaniem cieszy się obrońca Borussii M’Gladbach Matthias Ginter. Nic w tym dziwnego, bowiem 26-letni reprezentant Niemiec ma za sobą świetny sezon, w którym wywalczył z zespołem prawy gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a także wspólnie z Matsem Hummelsem był według not Kickera najlepszym środkowym obrońcą w lidze.

Czytaj dalej…

Jak poinformował Kicker, konkretne zainteresowanie pozyskaniem Gintera wyraziły trzy duże europejskie kluby: Atletico Madryt, Chelsea i Inter Mediolan. Czeka je jednak bardzo trudne zadanie, jakim będzie przekonanie do sprzedaży zawodnika przedstawicieli Borussii M’Gladbach.

Władze klubu z Borussia-Park, który przygotowuje się już do gry w Lidze Mistrzów, nie chcą słyszeć o odejściu żadnego z kluczowych zawodników zespołu. A takim właśnie jest Ginter, którego kontrakt z klubem obowiązuje do czerwca 2021 roku. Znajduje się jednak w nim opcja przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy, z której zapewne Borussia skorzysta.

Z Freiburga, przez Dortmund, do M’Gladbach

Środkowy obrońca jest wychowankiem Freiburga i to w tym klubie stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej piłce. Na boiskach Bundesligi debiutował w sezonie 2011/12. Latem 2014 roku przeniósł się za 10 milionów euro do Borussii Dortmund, w której spędził trzy kolejne sezony. W 2017 roku został piłkarzem Borussii M’Gladbach, która zapłaciła za niego 17 milionów euro.

W barwach drużyny z M’Gladbach rozegrał łącznie 102 mecze we wszystkich rozgrywkach, zdobywając osiem bramek i notując cztery asysty. Jeżeli chodzi o występy w Bundeslidze, to w dotychczasowej karierze zgromadził ich na swoim koncie już 229. 13 razy wpisywał się w nich na listę strzelców, do tego dołożył również 12 asyst.

Ginter ma na swoim koncie także 29 występów i jednego gola w pierwszej reprezentacji Niemiec.

Komentarze