Dani Ceballos
Dani Ceballos fot. Grzegorz Wajda

Ceballos na kolejny rok w Arsenalu?

Arsenal chciałby zatrzymać w zespole hiszpańskiego pomocnika Daniego Ceballosa. Kanonierzy są w tej sprawie w kontakcie z przedstawicielami Realu Madryt.

Czytaj dalej…

23-letni zawodnik na Emirates Stadium trafił latem ubiegłego roku, na zasadzie rocznego wypożyczenia. W kończącym się sezonie rozegrał 34 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i notując dwie asysty.

Bardzo zadowolony z postawy piłkarza jest menedżer Mikel Arteta, który nie ukrywa, że chciałby mieć go do swojej dyspozycji również w przyszłym sezonie. Jak informuje El Confidencial, Arsenal chciałby przedłużyć wypożyczenie Ceballosa na kolejny rok i złożył już w tej sprawie zapytanie władzom Realu Madryt.

Real chce definitywnego transferu

Do tej pory przedstawiciele klubu z Santiago Bernabeu nie ukrywali, że interesuje ich tylko definitywna sprzedaż reprezentanta Hiszpanii. Z tego tytułu chcieliby uzyskać 25 milionów euro.

Nie jest bowiem tajemnicą, że pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na sytuację finansową Realu Madryt, który jeżeli chce myśleć o wzmocnieniu drużyny podczas letniego okna transferowego, najpierw będzie musiał pozbyć kilku zawodników. Jednym z nich ma być właśnie Ceballos.

Ceballos chce grać

Głównym celem 23-letniego pomocnika są regularne występy, dzięki którym chciałby wywalczyć sobie miejsce w kadrze reprezentacji Hiszpanii na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Ceballos nie zamyka również drzwi przez żadnym klubem, a nie musi narzekać na brak zainteresowania. W ostatnich tygodniach media informowały o jego możliwych przenosinach do takich zespołów jak Real Betis, Valencia czy Milan.

Komentarze