Atletico rezygnuje z Cavaniego. Polak priorytetem

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. ASInfo

Edinson Cavani nie zostanie zawodnikiem Atletico Madryt. Klub z Wanda Metropolitano swoje starania mające na celu wzmocnienie ofensywy drużyny prowadzonej przez Diego Simeone skoncentruje na innym zawodniku. Jak informuje dziennik AS jest nim Arkadiusz Milik.

Czytaj dalej…

Cavani, który będzie wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Paris Saint-Germain, od dłuższego czasu był łączony z przenosinami do Atletico. Do tego jednak nie dojdzie. Według hiszpańskich mediów, na przeszkodzie stanęły zbyt wygórowane oczekiwania finansowe urugwajskiego napastnika. W efekcie klub z Madrytu zrezygnował z dalszych starań o sprowadzenie Cavaniego.

Milik głównym celem Atletico

Teraz priorytetem dla Atletico, jak informuje AS, ma być pozyskanie do drużyny reprezentanta Polski Arkadiusza Milika, który najpewniej pożegna się z Napoli podczas najbliższego okna transferowego.

Informowaliśmy już, że w ubiegłym tygodniu doszło do wideokonferencji z udziałem dyrektora Atletico Andrei Berty, zawodnika oraz jego agenta. Milikowi miała zostać przedstawiona oferta gwarantująca mu zarobki w wysokości pięciu milionów euro rocznie. To kwota dwukrotnie wyższa od tej, którą obecnie otrzymuje w Napoli.

Włoski klub za swojego piłkarza oczekuje 40-50 milionów euro. Atletico Madryt nie jest jednak jedynym klubem, który interesuje się sprowadzeniem piłkarza. Milik cały czas znajduje się również na celowniku Juventusu.

Komentarze