Tottenham mocno przybliżył się do hitowego transferu

Richarlison
Pressfocus Na zdjęciu: Richarlison

Rosną szanse na to, że Richarlison tego lata opuści Everton. Brazylijczyka chce kupić Tottenham. Brazylijczyk uzgodnił już warunki swojego kontraktu.

  • Rosną szanse na to, że Richarlison wzmocni Tottenham
  • Brazylijczyk uzgodnił warunki kontraktu z londyńczykami
  • Pozostaje jeszcze przekonać Everton do transferu

Czas na rozmowy klubów

Tottenham zbroi się na sezon 2022/2023, w którym Antonio Conte spróbuje dać klubowi wyczekiwany puchar za końcowy triumf w jakiś rozgrywkach. Zarząd chce zmaksymalizować na to szanse, więc jest aktywny na rynku transferowym. Do Londynu trafili już: Fraser Forster, Ivan Perisic oraz Yves Bissouma. Koguty stawiają zatem wyraźnie na piłkarzy sprawdzonych w Premier League. Takim z pewnością jest Richarlison.

Brazylijski napastnik jest potrzebny Antonio Conte, ponieważ przed Tottenhamem gra na czterech frontach. Włochowi potrzebna jest szeroka oraz jakościowa kadra, a transfer Richarlisona zapewne wpłynąłby korzystnie na drużynę. Klub ma tego świadomość, więc chce sfinalizować przenosiny Brazylijczyka jak najszybciej. W związku z tym zwrócił się do niego z ofertą kontraktu indywidualnego. Piłkarz zaakceptował ją. Jego umowa ma być długoterminowa.

Tottenham musi jeszcze porozumieć się z Evertonem. Pierwsze kontakty z Evertonem miały już miejsce. Możliwe, że transfer Brazylijczyka będzie połączony z jego klubowym kolegą, czyli Anthony’m Gordonem. Zagraniczne media informowały, że londyńczycy za obu graczy zapłaciliby 100 milionów euro. Być może w transakcję zostanie włączony Harry Winks, którym interesuje się Everton. Wkrótce Tottenham będzie omawiał szczegóły transakcji.

Czytaj także: Nowa era w Premier League. City i Liverpool wyznaczają kierunek

Komentarze