To on ma odbudować Liverpool. Będzie odpowiadał za letnie transfery

Jak informuje Christian Falk z niemieckiej gazety BILD, Liverpool wybrał dyrektora sportowego, który ma przeprowadzić letnie transfery.

Jorg Schmadtke
PressFocus Na zdjęciu: Jorg Schmadtke
  • Liverpool zaliczył rozczarowujący sezon
  • The Reds potrzebują przebudowy składu
  • Letnie transfery ma skoordynować Jorg Schmadtke

Jorg Schamdtke odbuduje Liverpool?

Można śmiało powiedzieć, że spośród wszystkich nazwisk wiązanych z pracą dyrektora sportowego w Liverpoolu w ostatnich miesiącach, Jorg Schmadtke był sporą niespodzianką. Teraz, jak informuje Christian Falk, Niemiec ma podpisać trzymiesięczny kontrakt z The Reds.

Jorg Schmadtke w ciągu trzech miesięcy ma odbudować kadrę Liverpoolu. 59-latkowi zostanie powierzone zadanie wykonania najlepszych letnich transferów. Jeśli chodzi o dalszą współpracę, to na ten temat strony podejmą jeszcze rozmowy.

Taktyka transferowa Schmadtke, zgodnie z niedawnym artykułem w The Athletic, polegała na „popełnianiu mniejszej liczby błędów niż inni” w zakresie kupowania zawodników i mianowania trenerów, i chociaż jego lista transferowych hitów nie zawiera zbyt wielu nazwisk, to jasne jest, że jest w stanie sprowadzić gracza, który może wywrzeć wpływ na zespół.

Na przykład w Hanoverze zwerbował Larsa Stindla z Karlsruher, drużyny 2. Bundesligi. Ofensywny pomocnik rozegrał 150 meczów dla klubu, zanim stał się gwiazdą Borussii Moenchengladbach.

W Aachen pozyskał Simona Rolfesa i Vedada Ibisevicia, którzy stali się czołowymi zawodnikami Bundesligi. Oprócz tego sprowadził Anthony’ego Modeste do Kolonii w 2015 roku. Francuski napastnik odpłacił mu się, strzelając 45 goli w kolejnych dwóch sezonach.

Komentarze