Reprezentant Japonii w Arsenalu. Rozwiąże problemy Kanonierów?

Takehiro Tomiyasu
Takehiro Tomiyasu PressFocus

Arsenal tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego wzmocnił środek defensywy swojego zespołu. Zawodnikiem Kanonierów został reprezentant Japonii Takehiro Tomiyasu, który ostatnie dwa sezony spędził na włoskich boiskach.

  • Takehiro Tomiyasu w ostatnim dniu okna transferowego został piłkarzem Arsenalu
  • Do Kanonierów 22-letni Japończyk przeszedł na zasadzie definitywnego transferu z Bolonii
  • Reprezentant Japonii ma wzmocnić defensywę drużyny prowadzonej przez Mikela Artetę, a przede wszystkim jej środek

Tomiyasu nowym obrońcą Arsenalu

Po potwierdzeniu wypożyczenia Hectora Bellerina do Realu Betis, Kanonierzy poinformowali również o sfinalizowaniu transferu Takehiru Tomiyasu. Japończyk, który podpisał czteroletni kontrakt z londyńskim klubem, przeniósł się na Emirates Stadium za 18 milionów euro z włoskiej Bolonii.

Pozyskanie 22-letniego Japończyka ma pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi Arsenal boryka się od początku sezonu. Drużyna prowadzona przez Mikela Artetę po trzech rozegranych kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Premier League. Kanonierzy nie tylko nie zdobyli w dotychczasowych meczach ani jednego gola, ale stracili ich aż dziewięć.

Tomiyasu do Europy przyjechał na początku 2018 roku. Został wówczas piłkarzem belgijskiego VV St. Truiden, które zapłaciło za niego 800 tysięcy euro klubowi Avispa Fukuoka. Po bardzo dobrych występach w Belgii, w lipcu 2019 roku sięgnęła po niego Bologna, która zdecydowała się wyłożyć 7 milionów euro. Pozyskanie Japończyka okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem ten bardzo szybko stał się jednym z kluczowych zawodników drużyny. W ciągu ostatnich dwóch lat rozegrał 61 spotkań w Serie A, zdobywając trzy gole i dokładając do tego trzy asysty. Teraz swoich sił spróbuje w Premier League.

Zobacz także: Obrońca Arsenalu wraca do Hiszpanii

Komentarze

Na temat “Reprezentant Japonii w Arsenalu. Rozwiąże problemy Kanonierów?