Inter z konkretnym planem ws. Romelu Lukaku

Romelu Lukaku
fot. PressFocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Zdecydowanie odżył piłkarsko po powrocie z Chelsea Londyn do Interu Mediolan Romelu Lukaku. Belg pauzuje na razie z powodu kontuzji, ale sztab szkoleniowy wicemistrzów Włoch jest z niego zadowolony. Na tyle, że zdaniem dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport planuje jego ponowne wypożyczenie.

  • Romelu Lukaku latem wrócił do Interu Mediolan na zasadzie wypożyczenia z Chelsea
  • Belg już na początku rozgrywek odniósł jednak kontuzję
  • Mimo to Inter Mediolan planuje ponownie wypożyczyć go w przyszłym sezonie

Inter Mediolan bezpieczną przystanią Lukaku

Po nieudanej przygodzie z Chelsea Londyn stosunkowo szybko Romelu Lukaku zwrócił się z prośbą o pomoc do Interu Mediolan, w którym zdecydowanie czuł się dużo lepiej. Nerazzurri zdecydowali się w trakcie letniego okienka transferowego wypożyczyć Belga, co było również na rękę włodarzom The Blues. Thomas Tuchel nie wierzył w niego i wolał wykorzystywać innych zawodników na tej pozycji.

Pod koniec lipca Belg niestety doznał urazu, który wykluczył go z gry w ostatnich pięciu spotkaniach. Sztab szkoleniowy Interu jest zadowolony z postawy Lukaku, a jak przekazali dziennikarze z La Gazzetta dello Sport, planuje ponownie wypożyczyć napastnika, za opłatą 8 milionów euro. 

Przyszłość zawodnika nie jest jednak taka jasna. Wraz ze zmianą na stanowisku szkoleniowca Chelsea Londyn, ulec zmianie może również podejście The Blues do napastnika. Niewykluczone, że Graha,m Potter chciałby mieć Belga w swojej drużynie, a Lukaku w przyszłym sezonie znów odgrywałby ważną rolę w ekipie londyńskiego klubu. 

W obecnym sezonie Romelu Lukaku z powodu urazu wystąpił tylko w trzech spotkaniach. Zanotował w nich jedną bramkę i asystę.

Sprawdź: Odejście Tuchela z Chelsea kluczowe dla Lukaku?

Komentarze