Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Sprzedaż Icardiego kluczem do transferu Lukaku?

Cały czas nierozwiązana jest sprawa przyszłości Mauro Icardiego. Tymczasem media we Włoszech sugerują, że ewentualna przeprowadzka Argentyńczyka do Juventusu FC lub do SSC Napoli może mieć wpływ na na przyszłość Romelu Lukaku.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik nie pojechał na tournee Interu Mediolan, co dało do zrozumienia, że Icardi nie znajduje się w planach klubu z Lombardii na nową kampanię. Tym samym zawodnik musi szukać sobie innego klubu.

Icardi podobno jest zwolennikiem tego, aby nie opuszczać Półwyspu Apenińskiego. Taki stan rzeczy sprawia, że Argentyńczyk chciałby kontynuować swoją karierę w Juventusie FC. Zwolenniczką takiego rozwiązania jest żona i jednocześnie menedżerka piłkarza Wanda Nara.

Corriere della Sera podaje natomiast, że zawodnik liczy jeszcze na to, że uda mu się przekonać Antonio Conte do zmiany decyzji. SportItalia donosi natomiast, że Icardi uzgodnił już warunki kontraktu indywidualnego z SSC Napoli.

Władze wicemistrzów Włoch mieli już złożyć ofertę w wysokości 50 milionów euro za zawodnika, co sugeruje TuttoMercatoWeb. To samo źródło relacjonuje, że klub z Lombardii woli sprzedać Argentyńczyka do Napoli, o czym ma świadczyć to, że Juventus za zawodnika musiałby wyłożyć większą sumę pieniędzy.

Pewne jest natomiast, że zarówno sternicy Juve, jak i Azzurrich są gotowi na to, aby czekać na ruch mediolańczyków, na których ciąży presja sprzedaży zawodnika. Wpływ ma na to fakt, że do 8 sierpnia otwarte jest okno transferowego w Premier League, a wciąż Inter nie doszedł do porozumienia z Manchesterem United ws. Belga Lukaku.


Komentarze