Chris Smalling
Chris Smalling fot. PressFocus

Smalling oficjalnie w Romie. Znamy kwotę transferu

AS Roma oficjalnie poinformowała o uzyskaniu porozumienia z Manchesterem United i sfinalizowaniu transferu Chrisa Smallinga. 30-letni angielski obrońca przenosi się na Stadio Olimpico na zasadzie definitywnego transferu, którego kwota opiewa na 15 milionów euro.

Czytaj dalej…

Smalling podpisał z Romą trzyletnią umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku. Anglik wraca do klubu, w którym występował już w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia. Wówczas rozegrał w barwach Romy 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy bramki.

– Nic w życiu, co byłoby warte posiadania, nie przychodzi łatwo. Moja głowa i moje serce zawsze były w Rzymie. Cieszę się, że mogę ponownie być twój – powiedział Smalling po podpisaniu kontraktu.

Zadowolenia z finalizacji transferu nie kryją również przedstawiciele włoskiego klubu. – Cieszymy się, że możemy powitać Chrisa z powrotem w klubie. Jest jednym z filarów naszego zespołu. Chciałbym również podziękować Manchesterowi United za rozwagę, jaką wykazali się podczas tych żmudnych i długich negocjacji – powiedział Guido Fienga, dyrektor generalny Romy, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze