Sergio Busquets preferuje transfer do konkretnej ligi

Sergio Busquets
PressFocus Na zdjęciu: Sergio Busquets

Powoli zdaje się dobiegać końca długoletni pobyt Sergio Busquetsa w Barcelonie. Coraz głośniej mówi się o przeprowadzce defensywnego pomocnika do Major League Soccer.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Sergio Busquetsa
  • 34-latek po aktualnym sezonie może opuścić Barcelonę
  • Pomocnik jest łączony z zespołami ze Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej

Ostatni taniec Sergio Busquetsa na Camp Nou?

W ostatnich tygodniach światowe media rozpisywały się o możliwej przeprowadzce Sergio Busquetsa do Arabii Saudyjskiej, bowiem jego osobą miały zainteresować się dwa tamtejsze kluby. Jak podaje portal “Fichajes”, defensywny pomocnik wolałby jednak przenieść się do Stanów Zjednoczonych, jeśli miałby opuścić Barcelonę.

O zakontraktowanie kapitana “Dumy Katalonii” na pewno powalczyłby Inter Miami, w którym udziały posiada David Beckham. 139-krotny reprezentant Hiszpanii pomimo nieco słabszych występów w koszulce “Blaugrany” ciągle jest jednym z najważniejszych piłkarzy kadry narodowej i zapewne będzie podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Luisa Enrique podczas mundialu w Katarze.

  • Czytaj więcej:
19-letni defensor Barcelony powołany do reprezentacji Hiszpanii
Alejandro Balde

Luis Enrique dokonał zmiany w kadrze reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa świata. Kontuzjowanego Jose Gayę zastąpi 19-letni lewy obrońca Barcelony – Alejandro Balde. Jose Gaya nie zagra na mundialu z powodu kontuzji Jego miejsce zajmie dziewiętnastoletni Alejandro Balde Lewy obrońca będzie miał okazję zadebiutować w dorosłej reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique dokonał wymuszonej zmiany Hiszpański Związek Piłki

Czytaj dalej…

Hiszpańska prasa spekuluje, że Sergio Busquets po zakończeniu obecnego sezonu może odejść z Barcelony i odstąpić swoje miejsce młodszym piłkarzom. Sam zawodnik zapewnia, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji na ten temat, a jego umowa wygasa 30 czerwca 2023 roku.

34-letni weteran, który przywdziewa koszulkę “Barcy” od 2003 roku, w 16 spotkaniach aktualnej kampanii zaliczył 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 5 milionów euro.

Komentarze