Real Madryt opracowuje plan na letnie okno transferowe

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. PressFocus

Real Madryt wciąż ma ambitny plan, który jest związany z pozyskaniem Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain. Mistrz świata z 2018 roku to główny cel Królewskich. Tymczasem serwis Goal.com sugeruje, że decydenci Los Blancos, aby pozyskać francuskiego zawodnika, chcą rozstać się z kilkoma gwiazdami.

  • Real Madryt od dłuższego czasu marzy o pozyskaniu Kyliana Mbappe
  • Reprezentant Francji przygotowuje już od kilku lat grunt pod transakcję z udziałem Francuza
  • Aby pozyskać 22-latka hiszpański klub jest gotowy sprzedać kilku zawodników

Real Madryt marzy o Mbappe

Real Madryt ma nadzieję, że uda mu się sprzedać takich zawodników jak Gareth Bale, czy Isco. Środki ze sprzedaży wymienionej dwójki miałby zostać przeznaczone na operację, która miałaby opierać się na pozyskaniu Mbappe.

Los Blancos dali się już zapamiętać z tego, że zatrudniają zawodników, który są określani mianem “Galaktycznych”. Od dłuższego czasu pojawiają się natomiast doniesienia, że madrycką ekipę może wzmocnić zawodnik PSG.

Aby klub ze stolicy Hiszpanii mógł pozyskać Mbappe, musiałby się rozstać z kilkoma zawodnikami, którzy mocno obciążają listę płac. W gronie tym znajdują się między innymi tacy piłkarze jak: Marcelo, Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz.

Walijski skrzydłowy ma kontrakt ważny z Królewskimi do końca czerwca 2022 roku. Podobnie wygląda sytuacja z Isco. W przypadku obu zawodników coraz częściej mówi się o ich transferach. Warte odnotowania jest, że kolejnym, który może niebawem rozstać się z Realem, jest też Raphael Varane, który od dłuższego czasu flirtuje z Man Utd.

W kontekście Mbappe cikawe jest, że ten zawodnik wciąż nie podpisał nowej umowy z wicemistrzami Ligue 1. Jego kontrakt wygaśnie w 2022 roku. Decydenci Realu już od kilku lat przygotowują grunt pod porozumienie z 22-latkiem. Chociaż trudno spodziewać się tego, aby wkrótce doszło do transakcji z udziałem zawodnika.

Czytaj więcej: Manchester United i Real Madryt w natarciu! Lato wielkich transferów?

Komentarze