Varane opowiedział o powodach odejścia z Realu

Raphael Varane
Raphael Varane PressFocus

Raphael Varane podczas letniego okna transferowego zdecydował się na odejście z Realu Madryt i przenosiny do Manchesteru United. Teraz wyjaśnił powody takiej decyzji.

  • Raphael Varane od początku sezonu jest zawodnikiem Manchesteru United, do którego trafił na zasadzie definitywnego transferu z Realu Madryt
  • W zespole Królewskich francuski obrońca spędził 10 lat, w których trakcie między innymi cztery razy wygrywał Ligę Mistrzów
  • Podczas konferencji przed meczem z Villarreal Varane wyjaśnił powody swojej decyzji o odejściu z Realu

Nowe doświadczenia

28-letni Varane pożegnał się z Realem Madryt po dziesięciu latach spędzonych w klubie z Estadio Santiago Bernabeu. Na rok przed wygaśnięciem swojego kontraktu przeszedł za 40 milionów euro do Manchesteru United. W nowym zespole zdążył rozegrać już pięć spotkań. W środę będzie miał szansę ponownie zagrać przeciwko drużynie z Hiszpanii, bowiem Czerwone Diabły w ramach Ligi Mistrzów zmierzą się u siebie z Villarreal.

Varane wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, podczas której był także pytany o powody swojego odejścia z Realu Madryt.

– To był bardzo długi proces. To nie była decyzją podjęta z dnia na dzień – powiedział Varane podczas wtorkowej konferencji prasowej. – Chciałem odejść z Realu Madryt, ale oczywiście chciałem odejść na dobrych warunkach – kontynuował.

– Chciałem się sprawdzić i zebrać inne doświadczenie i emocje w innym klubie. Po prostu chciałem czegoś nowego. Widziałem, że Premier League to topowa liga i teraz sam się o tym przekonałem, ale decyzja została podjęta ze spokojem – powiedział francuski obrońca.

Varane swój pobyt w Realu Madryt może zaliczyć do bardzo udanych. Najważniejszymi sukcesami, które odniósł grając w zespole Królewskich są trzy mistrzostwa Hiszpanii oraz cztery triumfy w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 29. września 2021 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze