Tottenham z kontrowersyjnym pomysłem transferowym

Aaron Ramsey
Aaron Ramsey PressFocus

Juventus jest zdecydowany na sprzedaż Aarona Ramsey’a podczas letniego okna transferowego. Stara Dama pozbywając się reprezentanta Walii chce nieco odciążyć swój budżet i zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne cele. Jak informuje La Gazzetta dello Sport były piłkarz Arsenalu może wrócić do Premier League, do drużyny odwiecznego rywala Kanonierów – Tottenhamu Hotspur.

  • Tottenham Hotspur jest zainteresowany pozyskaniem pomocnika Juventusu Aarona Ramsey’a
  • Walijczyk w przeszłości przez wiele lat reprezentował barwy Arsenalu, który jest wielkim rywalem Tottenhamu
  • Ramsey ostatnie dwa lata spędził w Turynie, ale nie zdołał do końca zaadaptować się w zespole Starej Damy

Grał w Arsenalu, zagra w Tottehamie? Ramsey może zmienić klub

Ramsey w poniedziałek przeszedł badania medyczne przed rozpoczęciem przygotowań z drużyną Juventusu przed nowym sezonem. Walijczyk, który nie zdołał zaadaptować się we Włoszech, zdaje sobie jednak sprawę ze swojej sytuacji i czeka na rozwój wydarzeń w kwestii ewentualnego transferu. Niewykluczone, że otrzyma szansę powrotu do Premier League.

Reprezentant Walii, o czym poinformowała La Gazzetta dello Sport, ma być jednym z celów transferowych nowego dyrektora sportowego Tottenhamu Hotspur Fabio Paraticiego. Koguty nie ukrywają, że przed rozpoczęciem nowego sezonu chcieliby wzmocnić drugą linię drużyny prowadzonej przez Nuno Santo i Ramsey ma być jednym z głównych kandydatów. Pewną niewiadomą jest jednak, jak przenosiny pomocnika do Tottenhamu zostałyby przyjęte przez kibiców londyńskiego klubu. Koguty są bowiem wielkim rywalem byłego zespoły Ramsey’a – Arsenalu.

Juventus jest gotowy do rozmów na temat ewentualnego transferu. Sprzedaż Ramsey’a oznaczałaby dla Starej Damy duże oszczędności, bowiem Walijczyk w Turynie zarabia około siedem milionów euro rocznie. Jego umowa z klubem obowiązuje jeszcze przez dwa lata.

Dwa lata w Turynie

30-letni obecnie Ramsey trafił do Juventusu latem 2019 roku na zasadzie wolnego transferu z Arsenalu. W ciągu ostatnich dwóch sezonów rozegrał w barwach Starej Damy łącznie 65 spotkań, zdobywając sześć goli i dokładając do tego sześć asyst.

Wcześniej, reprezentując przez wiele lat Arsenal, rozegrał w zespole z Emirates Stadium łącznie 371 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz także: Arsenal negocjuje sprowadzenie bramkarza

Komentarze