Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Ramos wzbudza zainteresowanie europejskich gigantów

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji, wedle których przedłużenie kontraktu z Realem Madryt przez Sergio Ramosa wcale nie jest takie pewne, jak do niedawna się wydawało. Sytuację doświadczonego Hiszpana sondują wielkie europejskie kluby.

Czytaj dalej…

Niedoceniony

Wieloletni kapitan Królewskich nie jest zadowolony z propozycji Florentino Pereza odnośnie przedłużenia kontraktu. Prezydent madryckiego klubu co prawda zgodził się na wymagane przez piłkarza warunki odnośnie długości kontraktu i zamiast oferowanego na początku roku, Ramos zostałby w zespole przez dwa lata, ale rozbieżności pojawiają się w sferze finansowej. 34-latek nie tylko nie mógłby liczyć na podwyżkę, ale Perez chciałby zmniejszyć jego pensję o 20%, w związku ze stratami Realu Madryt spowodowanymi pandemią, a także zaawansowanym wiekiem piłkarza. Hiszpan nie zgadza się na obcięcie jego wynoszącej 12 milionów euro pensji, a ponadto serwis “Football Italia” podaje, że zmienił swoje warunki odnośnie długości umowy – teraz marzy mu się trzyletni kontrakt.

Hitowy transfer na koniec kariery?

Hiszpański program “El Chiringuito” niedawno ocenił szanse odejścia Ramosa z Madrytu na aż 80%. Zainteresowanych jego zatrudnieniem, rzecz jasna, nie brakuje. Hiszpan nadal czuje się na siłach, by występować w czołowym zespole, a wstępnie jego sytuację badają takie zespoły, jak Juventus, Paris-Saint Germain, a także oba kluby z Manchesteru.

Rekordzista i lider

Trudno wyobrazić sobie Real Madryt bez Sergio Ramosa. Ostatnie dwa sezony pokazały, że triumfy w Lidze Mistrzów były możliwe w sporej części dzięki duetowi liderów; dbającego o zdobywanie bramek Cristiano Ronaldo i zabezpieczającego tyły charyzmatycznego lidera w postaci hiszpańskiego kapitana. Ramos we wrześniu pobił rekord Daniela Passarelli, stając się najskuteczniejszym obrońcą w historii reprezentacyjnej piłki, a nieco ponad tydzień temu, w starciu przeciwko Interowi, zdobył setną bramkę w barwach Królewskich. Brakuje mu zaledwie jednego spotkania w barwach narodowych, by pobić rekord występów należący do Gianluigiego Buffona (176 meczów).

Komentarze