Raiola o przyszłości Haalanda: tylko dziesięć klubów jest w grze

Erling Haaland
Erling Haaland PressFocus

Mino Raiola w rozmowie z BBC przyznał, że tylko dziesięć klubów na świecie stać na zatrudnienie jego podopiecznego, Erlinga Haalanda.

Haaland trafi do giganta

20-letni napastnik jest jednym z najbardziej interesujących zawodników na rynku. Jego agent, Mino Raiola, uważa, że jest to naturalna konsekwencja jego zdolności w tak młodym wieku.

To oczywiste, że każdy widzi w Erlingu gwiazdę przyszłości, bo to, co wyczynia w tak młodym wieku, jest unikatowe. Będzie jedną z gwiazd następnej dekady. Jesteśmy bowiem w momencie, w którym zastanawiamy się, jak długo grać będą jeszcze tacy zawodnicy, jak Zlatan Ibrahimović, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. W międzyczasie wszyscy czekają na nową generację – powiedział superagent w rozmowie z BBC.

Mino Raiola przyznał jednocześnie, że choć każdy klub w Europie marzy o sprowadzeniu Haalanda, tylko dziesięć z nich może dać Norwegowi to, czego oczekuje.

Tylko dziesięć klubów stać na zakontraktowanie Haalanda i zapewnienie mu tego, czego oczekuje po odejściu z Dortmundu. Cztery z tych klubów występuje w Premier League. Nie wierzę w to, by był na świecie choć jeden dyrektor sportowy albo trener, który nie chciałby Erlinga w swojej drużynie. To tak, jakby zastanawiać się, czy jakikolwiek zespół Formuły 1 nie chciał mieć u siebie Lewisa Hamiltona – obrazowo skomentował sytuację Mino Raiola.

W obecnym sezonie Haaland nadal błyszczy formą. W 25 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył aż 27 bramek dla Borussii Dortmund. Do tego dołożył jeszcze siedem asyst.

Komentarze

Comments 12 comments

To o co Ci chodzi? xD ktoś pisze, że Liverpool to jedyny słuszny wybór – “kibice obrośli w piórka”. Ja piszę, że nie przyjdzie, bo za drogi transfer i nie pasowałby pod względem charakteru – jakieś bzdety o asekuracji i, że kasa nie śmierdziała na Beckera ;D

Nie chcę mi się wałkować tematu, który każdy powinien wiedzieć, a jak nie to lepiej się trochę przygotować – skąd wzięła się kasa na VVD i Aliego oraz co się dzieje teraz na świecie i jak wyglądają finanse w piłce. Do tego można dorzucić gdzie są największe braki kadrowe w Liverpoolu i w jaki sposób są przeprowadzane transfery w ostatnim roku… Dalej nie będę drążył tematu…

Nie walkuj bo się zgubiłeś w tym walkowaniu. Pisałeś  o kasie i ego teraz bagatelizujesz pierwszą myśl. Cała reszta szkoda gadać, kolejny głupek co sie wypowiada a nie wie po co.

sheva – jak ktoś tu się pogubił to ty biedaku z rozdwojeniem jaźni 😉 a jak nie wiesz jaka była sytuacja kiedyś i teraz, to nie komentuj ciołku, bo sam nie wiesz po co chwytasz za klawiaturę i jakie masz zdanie na temat. Po prostu oceniasz innych, a gowno wiesz i nie umiesz ruszyć głową…