Bramkarz Stali Mielec na testach w Bordeaux

Rafał Strączek
Pressfocus Na zdjęciu: Rafał Strączek

Ciekawe wieści napłynęły z Francji. Według Clementa Carpentiera z portalu 20minutes.fr, Rafał Strączek wyleciał z Polski na testy medyczne w ekipie Bordeaux. Golkiper Stali Mielec powinien przenieść się do Ligue 1 latem, kiedy wygaśnie jego kontrakt ze Stalą Mielec.

  • Rafał Strączek wyjechał na testy medyczne do Bordeaux
  • W lipcu młody golkiper zasili klub z Ligue 1
  • Na początek 22-latek będzie pełnił rolę rezerwowego

Strączek zachwycił Bordeaux

Rafał Strączek notuje świetny sezon w PKO Ekstraklasie. Reprezentuje barwy beniaminka z Mielca. Dotychczas pięć razy kończył mecz z czystym kontem, a nie tak dawno obronił dwa rzuty karne w rywalizacji z Termaliką Nieciecza.

Tymczasem jego kontrakt ze Stalą wygasa wraz z końcem sezonu. Z najnowszych wieści wynika, że 22-latek już zadecydował o swojej przyszłości. Jak stwierdził Carpentier z portalu 20minutes.fr, golkiper miał przejść testy medyczne w czwartek (13 stycznia) w ekipie Żyrondystów.

– “Potwierdzają się doniesienia z polskiej prasy, Rafał Strączek jest w Bordeaux. Bramkarz Stali Mielec przejdzie w czwartek badania lekarskie. Dołączy do klubu pod koniec sezonu (będzie rezerwowym)” – przekazał Carpentier.

O potencjalnych przenosinach Strączka za granicę mówiło się już wcześniej. Polak pragnie nowej przygody, dlatego zgodził się na angaż w Bordeaux. Tam z początku będzie uczył się fachu od starszego kolegi, Benoita Costila. Podstawowy bramkarz klubu ma już 34-lata, więc wychowanek SMS Łódź ma realne szanse na wygryzienie weterana, jeżeli dalej będzie prezentował taką formę jak nad Wisłą.

Czytaj więcej: Borek zasugerował, kiedy poznamy nowego selekcjonera Biało-czerwonych

Komentarze