Wychowanek Sportingu może trafić do Radomiaka Radom

Trener Radomiaka Radom – Mariusz Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Trener Radomiaka Radom – Mariusz Lewandowski

Radomiak Radom po znakomitej rundzie jesiennej zdecydowanie opadł z sił i na wiosnę prezentował się bardzo słabo. Dyrekcja klubu postara się latem o przeprowadzenie odpowiednich wzmocnień, aby uniknąć takiej sytuacji w rozgrywkach 2022/23. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, nowym zawodnikiem drużyny z Radomia może zostać wychowanek Sportingu, Lisandro Semedo.

  • Radomiak latem chce sfinalizować kilka istotnych wzmocnień
  • Na celowniku klubu znalazł się wychowanek Sportingu – Lisandro Semedo
  • Kontrakt 26-latka z Fortuną Sittard wygasł, dlatego mógłby przejść do prowadzonej przez Mariusza Lewandowskiego drużyny za darmo

Radomiak chce uniknąć problemów z zeszłego sezonu

Jednym z największych problemów Radomiaka Radom w zeszłej kampanii była wąska kadra. Klub wyraźnie gorzej prezentował się na wiosnę, gdy wielu piłkarzy odczuwało już zmęczenie trudami sezonu. Brakowało im jakościowych zmienników, którzy byliby w stanie zastąpić kolegów w wyjściowym składzie i zagwarantować podobny do nich poziom.

Tomasz Włodarczyk w piątek rano poinformował, że Radomiak jest bliski zakontraktowania wychowanka Sportingu – Lisandro Semedo. 26-latek początkowo grał w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii, jednak finalnie zdecydował się na reprezentowanie Wysp Zielonego Przylądka. Z juniorskich zespołów Sportingu przeniósł się do Reading, a obecnie jest zawodnikiem Fortuna Sittard. 

Kontrakt skrzydłowego z holenderskim zespołem wygasł wraz z początkiem lipca, co oznacza, że Radomiak mógłby sięgnąć po niego za darmo. Dla Fortuny rozegrał łącznie 118 spotkań. Strzelił w nich 28 goli i dorzucił 27 asyst. W swoim CV pochwalić się może 71 spotkaniami rozegranymi w Eredivisie.

Sprawdź też: Były piłkarz Wisły Kraków na celowniku mistrza Polski

Komentarze