PSG śmiało próbuje przekonać Messiego do zmiany zdania

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi od 1 lipca pozostaje zawodnikiem bez przynależności klubowej. Tymczasem według najnowszych informacji Daily Mail piłkarz otrzymał ofertę od Paris Saint-Germain. Wicemistrzowie Ligue 1 zaoferowali Argentyńczykowi kontrakt w klubie.

  • Paris Saint-Germain podobno zaoferował Lionelowi Messiego umowie w klubie
  • Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki został wolnym piłkarzem po wygaśnięciu jego umowy z Barceloną
  • 34-latek próbował odejść z Barcy latem minionego roku

PSG próbuje przekonać Messiego

Lionel Messi podobno otrzymał konkretną propozycję od Paris Saint-Germain, które jest poważnie zainteresowane pozyskaniem zawodnika. Doświadczony napastnik już w 2020 roku był bliski rozstania z klubem z Camp Nou. Ostatecznie dał się przekonać, aby w trakcie kampanii 2020/2021 nadal bronić barw Blaugrany.

Chociaż przez ostatnich kilka miesięcy wydawało się pewne, że Messi podpisze nową umową z Barceloną, to rzeczywistość jest nieco inna. Kontrakt zawodnika wygasł z końcem czerwca. Aktualnie Argentyńczyk wraz z reprezentacją swojego kraju przebywa w Brazylii, biorąc udział w Copa America. Podopieczni Lionela Scaloniego w nocy z wtorku na środę zmierzą się z Kolumbią w półfinale turnieju.

Na początku tego tygodnia pojawiły się natomiast informacje, że Messi uzgodnił już warunki nowej umowy z Barcą, która ma obowiązywać przez dwa lata do końca czerwca 2023 roku. Okazuje się jednak, że plany hiszpańskiego klubu chce pokrzyżować PSG, oferując gwieździe argentyńskiej piłki lukratywne warunki. Klub z Ligue 1 wciąż wierzy, że uda mu się przekonać 34-latka do transferu.

Barca jak dotąd pozyskała trzech zawodników, którymi są: Sergio Aguero, Eric Garcia i Memphis Depay. Cała trójka zasiliła szeregi ekipy z Camp Noe na zasadzie wolnych transferów.

Czytaj więcej: PSG finalizuje transfery gwiazd. To kwestia dni

Komentarze