PSG i Man City w zawieszeniu. Messi nie zamierza prowadzić rozmów

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Spekulacje wokół przyszłości Lionela Messiego nie cichną. Kapitan Barcelony nie zamierza się jednak spieszyć z podjęciem decyzji. Jak informuje serwis Goal.com, Argentyńczyk dotychczas nie prowadził również żadnych rozmów z przedstawicielami Paris Saint-Germain i Manchesterem City, ani żadnego innego klubu.

33-latek po zakończeniu sezonu będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu, bowiem z końcem czerwca wygasa jego obecna umowa z Barceloną. Jego sytuacji bacznie przyglądają się czołowe europejskie kluby, w tym mistrzowie Francji oraz aktualni liderzy angielskiej Premier League.

Na razie nie doszło jednak do żadnych rozmów między stronami. Messi nie miał kontaktu z nikim z francuskiego klubu, nie rozmawiał z jego zawodnikami, ani z trenerem Mauricio Pochettino. Z Argentyńczykiem nie kontaktował się również prowadzony przez Josepa Guardiolę Manchester City. Tym samym na rozstrzygnięcia w kwestii przyszłości Messiego trzeba będzie poczekać przynajmniej do zakończenia sezonu.

Według informacji Goal.com Messi jest zmęczony spekulacjami wokół swojej osoby i decyzję w sprawie przyszłości podejmie dopiero po zakończeniu rozgrywek. Argentyńczyk, choć ma takie prawo, nie zamierza prowadzić rozmów z zagranicznymi klubami przed wygaśnięciem swojej umowy.

Przyszłość Messiego jest tematem intensywnych spekulacji od lata ubiegłego roku, kiedy był zdecydowany na odejście z Barcelony. Duży wpływ na to miał również otwarty konflikt z Josepem Marią Bartomeu, który był wówczas prezydentem klubu. Doświadczony zawodnik nie wypowiedział jednak na czas swojego kontraktu i ostatecznie pozostał w zespole na kolejny sezon.

Obecnie w klubie z Camp Nou trwają przygotowania do wyboru nowego prezydenta. Wśród kandydatów do objęcia tego stanowiska są Joan Laporta, Toni Freixa i Victor Font. Messi nie rozmawiał jednak żadnym z nich i chce pozostać w tej kwestii pozostać neutralny.

Komentarze