Joao Felix
Joao Felix fot. Grzegorz Wajda

Przyszłość Joao Felixa jasna po finałach LN?

Jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników w ostatnim czasie jest Joao Felix. 19-latek po wygranym 3:0 starciu w ramach finałów Ligi Narodów, w którym reprezentacja Portugalii mierzyła się ze Szwajcarią, przekonywał, że po turnieju podejmie decyzje na temat swojej przyszłości.

Czytaj dalej…

Młody Portugalczyk znajduje się na celowniku takich klubów jak: Manchester City, Manchester United, czy Real Madryt Wymienione ekipy są podobne gotowe, aby spełnić żądania SL Benfiki, które związane są z klauzulą odstępnego wynoszącą 120 milionów euro. Sam zawodnik ze spokojem podchodzi do swojej przyszłości.

– Teraz skupiam się na występach w drużynie narodowej – powiedział dziennikarzom Joao Felix po zakończeniu środowego starcia.

– Po zakończeniu turnieju finałowego Ligi Narodów zamierzam podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości – dodał piłkarz.

Joao Felix w trakcie kampanii 2018/2019 strzelił 20 goli we wszystkich rozgrywkach dla swojej aktualnej drużyny, co sprawiło, że 19-latek zaczął być porównywany do Cristiano Ronaldo. Młody zawodnik nie ukrywa, że wzoruje się na piłkarzu Juventusu FC.

– Ronaldo to idol i jednocześnie ikona, będąca przykładem dla wszystkich – mówił Joao Felix w rozmowie z Tuttosport.

– Sam fakt być obok niego, trenowania z nim, sprawia, że człowiek się rozwija – zaznaczył Portugalczyk.

– Moim celem jest poprawiać cały czas swoje umiejętności. Taki zawodnik jak Ronaldo jest dla mnie inspiracją – skwitował piłkarz Orłów.


Komentarze