Geoffrey Kondogbia
Geoffrey Kondogbia fot. PressFocus

Przeciąganie liny między Atletico i Valencią

W ostatnim dniu okna transferowego Arsenal podebrał Atletico Madryt podstawowego pomocnika drużyny prowadzonej przez Diego Simeone Thomasa Partey’a. Władze klubu z Wanda Metropolitano nie mogli nic zrobić, bowiem Kanonierzy tuż przed ostatecznym terminem aktywowali klauzulę odstępnego zawartą w umowie reprezentanta Ghany z zespołem z Wanda Metropilitano. Teraz w Madrycie trwają poszukiwania jego następcy. Atletico ma 30 dni na jego sprowadzenie.

Czytaj dalej…

Nie jest tajemnicą, że głównym kandydatem przedstawicieli Atletico Madryt jest pomocnik Valencii Geoffrey Kondogbia. Sam piłkarz jest jak najbardziej zainteresowany przenosinami do klubu ze stolicy Hiszpanii, ale na przeszkodzie stoją oczekiwania Valencii. Jak informuje Marca, władze klubu z Estadio Mestalla nie zamierzają siadać do negocjacji i odsyłają Atletico do klauzuli odstępnego zawartej w kontrakcie zawodnika.

Klauzula lub brak transferu

Sam piłkarz przy okazji czwartkowego treningu spotkał się z prezydentem klubu Anilem Murthy’m, który osobiście poinformował go, że jego odejście będzie możliwe tylko o wpłaceniu przez Atletico Madryt klauzuli odstępnego. W momencie przyjścia Kondogbii do Valencii wynosiła ona 80 milionów, ale z kolejnymi latami ulegała obniżeniu. Podczas następnego okna transferowego ma wynosić 30 milionów euro, ale teraz, według informacji przekazanych przez dziennik Marca, Atletico Madryt musiałoby wyłożyć za piłkarza 50 milionów euro.

Klub z Madrytu w żadnym wypadku nie zamierza wykładać takiej kwoty, ale cały czas liczy na zmianę zdania przez przedstawicieli Valencii. Klub z Estadio Mestalla zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, w wyniku których z zespołem w ostatnim czasie pożegnali się między innymi Dani Parejo, Rodrigo, Francis Coquelin i Ferran Torres. Niewykluczone więc, że podstawiona pod ścianą Valencia ostatecznie zdecyduje się na obniżenie swoich oczekiwań i pozwoli Kondogbii na odejście do Atletico.

27-letni Kondogbia, który z Valencią jest związany umową do 30 czerwca 2022 roku, do hiszpańskiego klubu trafił latem 2017 roku, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu za 22 miliony euro, z włoskiego Interu Mediolan. Od tamtej pory rozegrał w zespole z Estadio Mestalla 104 spotkania, zdobywając siedem bramek i dokładając do tego sześć asyst.

Komentarze