Newcastle szykuje ofertę za kolejnego piłkarza Atletico

Yannick Carrasco
Pressfocus Na zdjęciu: Yannick Carrasco

Najnowsze raporty dziennikarzy AS wskazują na kolejne zakupy Newcastle w Madrycie. Tym razem Sroki szykują ofertę za Yannicka Carrasco. Negocjacje mogą okazać się jednak trudne, bo Belg jest kluczową postacią dla Diego Simeone.

  • Yannick Carrasco na radarze Newcastle
  • Skrzydłowy związany jest z Atletico do 2024 r.
  • Negocjacje mogą okazać się trudniejsze niż w przypadku transferu Kierana Trippiera

Carrasco znów ucieknie z Atletico?

Yannick Carrasco już raz zaryzykował karierę dla pieniędzy. Po trzech latach spędzonych w Atletico odszedł na dwa sezony do chińskiego DL Pro. Niespodziewanie otrzymał następną ofertę od Rojiblanco i teraz jest kluczową postacią w układance Diego Simeone.

Według raportów AS, Newcastle wkrótce prześle oficjalną ofertę za Belga. Eddie Howe sporządził już listę i zarząd wie, jakich piłkarzy należy szukać. Wcześniej Sroki próbowały przekonać Garetha Bale’a, więc najwidoczniej zależy im na skrzydłowym z La Liga.

Zimą udało się przeprowadzić transfer Kierana Trippiera. Teraz może być jednak trudniej. Carrasco rozegrał łącznie 44 spotkania, notując w nich sześć goli i siedem asyst. Regularnie pojawiał się na murawie, stąd też to dobry moment dla Atletico, by przy negocjacjach postawić zaporową kwotę.

Z drugiej strony lepszej okazji za pozbycie się 28-latka może nie być. Wszystko przez to, że jego forma zawsze jest jedną wielką niewiadomą. Skoro w zeszłym sezonie błyszczał na hiszpańskich boiskach, zarząd z Madrytu musi sprecyzować plany na przyszłość i najwyżej zainwestować zdobyte pieniądze w młodszego pomocnika.

Czytaj więcej: Przestańmy udawać, że Karol Świderski nie jest reprezentacyjną dwójką

Komentarze