Angielscy giganci powalczą zimą o transfer gwiazdy Borussii Dortmund

Jude Bellingham
Pressfocus Na zdjęciu: Jude Bellingham

Jude Bellingham w ostatnich sezonach wyrósł na jedną z największych gwiazd Borussii Dortmund. Anglik rozgrywa obecnie kolejny znakomity sezon i zdaniem mediów niewykluczone, że zmieni pracodawcę już w trakcie zimowego okienka transferowego. Lista klubów zainteresowanych jego pozyskaniem jest wyjątkowo długa.

  • Latem kilka klubów starało się o transfer Jude Bellinghama
  • Władze Borussii Dortmund nie chciały pozbywać się 19-latka i odrzuciły wszystkie oferty
  • Zdaniem Ekrema Konura, kluby angielskiej Big Six powalczą o jego transfer zimą

Bellingham jednym z najbardziej wartościowych nastolatków na świecie

W trakcie letniego okienka transferowego wiele klubów, na czele z Realem Madryt pytało o Jude Bellinghama. Władze Borussi Dortmund szybko zapowiedziały, że nie zamierzają sprzedawać swojej perełki i sukcesywnie zniechęcały kolejnych potencjalnych kupców. Europejskie potęgi musiały w końcu obejść się smakiem, a Anglik pozostał w Dortmundzie.

Zaledwie kilka tygodni po zamknięciu okienka o pomocniku Dortmundczyków znów jest głośno w kontekście możliwej zmiany klubu. Jak przekazał Ekrem Konur, wiele topowych klubów jest zainteresowanych sprowadzeniem 19-latka w zimowym okienku transferowym. Borussia przedłużyła z nim rok temu kontrakt do końca czerwca 2025 roku, dlatego na razie nie musi jednak spieszyć się z rozpatrywaniem za niego ofert. Według dziennikarza, do wyścigu o podpis utalentowanego pomocnika stanęły Manchester United, Chelsea, Liverpool i Manchester City

W obecnej kampanii Jude Bellingham jest jednym z kluczowych piłkarzy dla trenera Edina Terzicia. Anglik po ośmiu meczach ma na koncie komplet minut, a jego dorobek to dwie bramki. 19-latek przez portal Transfermarkt wyceniany jest już na 80 milionów euro, a jego wartość stale rośnie. Niedługo Borussii Dortmund może być już trudno go zatrzymać.

Przeczytaj też: Mewy reagują na zakusy gigantów w kierunku Caicedo

Komentarze