Pogba nie przedłuży kontraktu z Manchesterem United

Paul Pogba
Paul Pogba Pressfocus

Wydaje się, że dni Paula Pogby w Manchesterze United są już policzone. “The Mirror” poinformował o odrzuceniu przez Francuza oferty przedłużenia obecnej umowy. Środkowy pomocnik jest związany z Czerwonymi Diabłami do końca czerwca następnego roku, więc jeśli włodarze z Old Trafford chcą uzyskać pieniądze za transfer muszą podjąć niezwykle trudną decyzję tuż przed startem nowego sezonu Premier League.

  • Paul Pogba nie zgodził się na przedłużenie aktualnej umowy z Manchesterem United
  • Francuz od kilku dni intensywnie łączony jest z powrotem do ojczyzny
  • Największe szanse na pozyskanie środkowego pomocnika ma Paris Saint-Germain

Paul Pogba wysłał jasny komunikat

Od samego początku przygody Paula Pogby w Manchesterze United, angielskie media uważnie śledziły niemal każdy krok piłkarza. Przez pierwsze sezony w Premier League, Francuz dość często był krytykowany. Kiedy w końcu udało mu się przekonać do siebie kibiców i środowisko medialne, narodziła się nadzieja, że Francuz zostanie na długie lata w ekipie Czerwonych Diabłów.

Poprzedni sezon w wykonaniu 28-latka był całkiem przyzwoity. W koszulce klubowej wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, notując przy tym 10 asyst i sześć goli. Co więcej, również podczas Euro 2020 odznaczał się kapitalnym przeglądem pola, z kolei strzelony gol z dystansu w rywalizacji ze Szwajcarią (3:3) był tylko potwierdzeniem, że Pogba złapał wiatr w żagle i nie zamierza wracać na brzeg.

Przed rozpoczęciem sezonu wiele klubów stara się przedłużyć wygasające kontrakty swoich zawodników. Francuz również należy do tej grupy, ponieważ jego umowa wygaśnie w czerwcu następnego roku. Stąd też włodarze z Old Trafford postanowili złożyć nową ofertę środkowemu pomocnikowi.

“The Mirror” doszedł do wieści, z których wynika, że Manchester United zaoferował graczowi podwyżkę pensji w wysokości 350 tyś funtów tygodniowo. Pomimo tego, Pogba odmówił i w jednej chwili przyszłość 28-latka w Anglii stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

PSG uważnie śledzi całą sytuację

Paryżanie dokonali podczas letniego okna transferowego już kilka wielkich transferów. Co ciekawe, trzy z nich były sprytnym ruchem, ponieważ Leonardo zakontraktował Sergio Ramosa, Gianluigi Donnarummę oraz Georginio Wijnalduma za darmo. Jedynie przenosiny Achrafa Hakimiego kosztowały PSG około 70 mln euro.

Aktualnym marzeniem dyrektora sportowego Paris Saint-Germain jest wykup usług Paula Pogby. Stołeczna drużyna jest skłonna zacząć prowadzić dialog z Manchesterem United. Twierdzi się, że Czerwone Diabły wypuszczą swojego gracza pod jednym warunkiem. Do klubu musi trafić oferta nie mniejsza niż 60 mln euro.

Przeczytaj również: Manchester United na czele wyścigu po pomocnika

Komentarze

Na temat “Pogba nie przedłuży kontraktu z Manchesterem United