Barcelona czy Inter? Onana podjął decyzję

Andre Onana
PressFocus Na zdjęciu: Andre Onana

Andre Onana poinformował już, że nie zamierza przedłużać swojego kontraktu z Ajaxem Amsterdam. Oznacza to, że już w styczniu Kameruńczyk może porozumieć się z nowym pracodawcą. Choć jest wychowankiem Barcelony i ostatnio mówił, że byłaby ona jego pierwszym wyborem, ostatecznie trafi do Interu Mediolan.

  • Andre Onana w styczniu może wybrać swojego nowego pracodawcę
  • Choć jest wychowankiem Barcelony, zamierza przejść do Interu Mediolan
  • Te doniesienia potwierdził Fabrizio Romano

Andre Onana podjął decyzję: nie Barcelona, a Mediolan

Za Andre Onaną fatalne miesiące, ale nadchodzące wydają się już znacznie lepsze. Golkiper Ajaxu Amsterdam niedawno skończył dziewięciomiesięczną dyskwalifikację za używanie środków niedozwolonych. Przed swoją karą Kameruńczyk uznawany był za jednego z najbardziej pożądanych golkiperów na świecie. Wpływ na tę ocenę miał też kończący się w czerwcu kontrakt.

Choć wspomniana sytuacja nadszarpnęła jego wizerunek, 26-latek wciąż budzi zainteresowanie wielkich europejskich marek W ostatnim czasie jasne się stało, że Onana jest głównym kandydatem Interu Mediolan do zastąpienia 37-letniego Samira Handanovicia. W międzyczasie do gry o podpis Kameruńczyka włączyła się jednak Barcelona. Marc-Andre ter Stegen jest krytykowany za swoje ostatnie występy, a klub podobno nie wyklucza jego sprzedaży. W takim przypadku Onana byłby idealnym następcą. Nie dość, że Blaugrana nie musiałaby negocjować z klubem, to 26-latek kształtował się w La Masii i poza walorami stricte bramkarskimi ma spore obycie w grze piłką.

Sam zawodnik niedawno udzielił wywiadu, w którym zarzekał się, że Duma Katalonii ma w jego sercu specjalne miejsce. Podkreślał jednocześnie, że podejmie decyzję najlepszą dla swojej kariery. W środę Fabrizio Romano potwierdził, że Kameruńczyk postanowił od przyszłego sezonu reprezentować Inter Mediolan. Wszystko zgrywałoby się wówczas w jedną całość. Handanović ma bowiem kontrakt wiążący go z Nerazzurrimi właśnie do końca czerwca.

Póki co Onana rozegrał w tej kampanii jeden mecz w Lidze Mistrzów. Kameruńczyk jest zawodnikiem Ajaxu Amsterdam od 2015 roku, gdzie trafił z młodzieżowego zespołu Barcelony. Portal Transfermarkt wycenia go na 17 milionów euro.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Real Madryt rezygnuje z Lewandowskiego.

Komentarze