Odejście Emersona szansą na sprowadzenie Bellerina

Hector Bellerin
Hector Bellerin Pressfocus

Na koniec letniego okna transferowego FC Barcelona może dokonać ciekawych roszad w kadrze. W drodze do Lipska jest już Moriba, natomiast ważą się jeszcze losy Emersona Royala. W przypadku, w którym Brazylijczyk odejdzie do Katalonii może przybyć defensor Arsenalu.

  • Emerson Royal odchodzi z FC Barcelony
  • Ekipa z Katalonii spróbuje sprowadzić do klubu defensora Arsenalu
  • Najbliższe godziny okażą się kluczowe w tej sprawie

Emerson nie mieści się w planach Koemana

Emerson Royal wrócił tego lata do FC Barcelony. Prawy obrońca ostatnie 2,5 roku spędził na wypożyczeniu w Betisie. Przez ten czas rozegrał 73 spotkania, ale nie znalazł się w planach Ronalda Koemana na sezon 2021/22.

Stąd też otoczenie zawodnika zaczęło szukać innego rozwiązania. Wszystko wskazuje jednak na to, że Brazylijczyk trafi do Londynu. Od kilku dni Tottenham prowadził zaawansowane rozmowy z Dumą Katalonii, które można już uznać za zakończone. Obie strony doszły do porozumienia i piłkarz zmieni barwy za 30 mln euro.

Barcelona powalczy o obrońcę Arsenalu

Tymczasem według wieści przekazanych przez Matteo Moretto z Calciomercato wynika, że jedynym piłkarzem, który mógłby zająć miejsce Emersona jest Hector Bellerin z Arsenalu.

Barca rozważa roczne wypożyczenie 26-latka z opcją wykupu już po sezonie. Angielskie media potwierdzają, że oferta ze strony ekipy z Katalonii wpłynęła do Kanonierów i w najbliższych godzinach obie strony zasiądą do rozmów. Do tej pory Hiszpan nie rozegrał żadnego spotkania w nowym sezonie, co spowodowane jest urazem mięśniowym odniesionym jeszcze w poprzedniej kampanii.

Przeczytaj również: Najlepszy piłkarz Premier League z nowym kontraktem

Komentarze