Odegaard wraca do Londynu. Norweg ponownie zagra w Arsenalu

Martin Odegaard
Martin Odegaard PressFocus

Jeszcze w czwartek Martin Odegaard powinien podpisać kontrakt z Arsenalem. Norweski pomocnik zwiąże się z Kanonierami umową do 2026 roku. Na Emirates Stadium przeniesie się na zasadzie definitywnego transferu z Relau Madryt.

  • Martin Odegaard powinien w czwartek podpisać kontrakt z Arsenalem. Piłkarz przebywa już w Londynie, gdzie przechodzi badania medyczne
  • Norweg do Arsenalu przejdzie na zasadzie definitywnego transferu z Realu Madryt. Kwota transferu ma opiewać na 30 milionów funtów
  • Niewykluczone, że Odegaard będzie do dyspozycji Mikela Artety już na niedzielny mecz z Chelsea

Finalizacja rozmów

Przedstawiciele Arsenalu doszli już do porozumienia z Królewskimi w sprawie warunków transferu reprezentanta Norwegii. Kanonierzy za Martina Odegaarda wyłożą około 30 milionów funtów plus bonusy. Piłkarz już w środę udał się do Londynu na testy medyczne, a oficjalne sfinalizowanie transferu powinno nastąpić w czwartek. Piłkarz ma podpisać umowę do czerwca 2026 roku.

Odegaard nie będzie musiał poddawać się kwarantannie, dzięki temu, że jest w pełni zaszczepiony. To znacząco powinno przyśpieszyć kwestię finalizacji transferu, a niewykluczone, że będzie do dyspozycji Mikela Artety już na niedzielne spotkanie z Chelsea. Aby tak się stało musi zostać zgłoszony do gry w piątek do południa.

Dla 22-letniego Odegaarda będzie to powrót na Emirates Stadium, gdzie w drugiej połowie ostatniego sezonu występował już na zasadzie wypożyczenia. Teraz jest zdecydowany związać się z Arsenalem, w barwach którego rozegrał do tej pory 20 spotkań i zdobył dwie bramki, na zdecydowanie dłużej.

Odegaard to nie wszystko

Transfer Odegaarda nie jest jedynym, którego finalizacji można spodziewać się w najbliższych godzinach przez Arsenal. Bliski przenosin do Londynu jest również bramkarz Sheffield United Aaron Ramsdale, który ma kosztować Kanonierów około 24 milionów funtów.

Inauguracja nowego sezonu nie była udana dla Arsenalu, który w wyjazdowym meczu przegrał 0:2 z Brentford. W drugiej kolejce drużynę Mikela Arteta czeka o wiele trudniejsze zadanie, bowiem zmierzy się u siebie w derbowym meczu z Chelsea.

Zobacz także: Arsenal nie rezygnuje z bramkarza Szabli

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. sierpnia 2021 17:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Odegaard wraca do Londynu. Norweg ponownie zagra w Arsenalu