Defensor Bayeru chce zmienić klub po ośmiu latach

Jonathan Tah reprezentuje barwy Bayeru Leverkusen od lipca 2015 roku. Zgodnie z doniesieniami Floriana Plettenberga niemiecki obrońca po sezonie chce zmienić miejsce pracy.

Jonathan Tah
PressFocus Na zdjęciu: Jonathan Tah
  • Jonathan Tah gra w Leverkusen od 2015 roku
  • W koszulce Bayeru zanotował już 288 meczów
  • Po sezonie Niemiec chce zmienić otoczenie

Koniec długoletniej przygody Taha w Leverkusen?

Jonathan Tah występuje na BayArena występuje do lata 2015 roku, kiedy za 7,5 miliona euro zamienił HSV Hamburg na Bayer Leverkusen. Obrońca w mieście nad Renem zdążył rozegrać już blisko 300 spotkań, a dzięki swojej dobrej postawie zasłużył na powołanie do reprezentacji Niemiec, w której udało mu się zaliczyć 16 meczów.

27-letni defensor rozwinął się i wypracował sobie markę w Leverkusen, ale zdecydował, że chce spróbować swoich sił w innym miejscu, o czym donosi Florian Plettenberg. Według dziennikarza Sky mierzący 1,95 m zawodnik znalazł się na celowniku ekip z La Liga, Premier League i Serie A, ale do klubu nie wpłynęły jeszcze żadne konkretne oferty.

Jeżeli Tah odejdzie z Bayeru na dwa lata przed końcem kontraktu, Die Werkself zarobią na nim kilkadziesiąt milionów euro. Potencjalni pracodawcy Niemca muszą wpłacić klauzulę odstępnego, której wysokość nie jest znana.

Komentarze