Hiszpańska perełka odmówiła Aston Villi

Nico Williams
PressFocus Na zdjęciu: Nico Williams

Nico Williams uchodzi za jeden z największych talentów w Hiszpanii. To dostrzegają kluby z Anglii, a wśród nich Aston Villa, która była gotowa wpłacić klauzulę odstępnego za 20-latka.

  • Nico Williams mógł przejść do Premier League
  • O młodego Hiszpania zabiegała Aston Villa
  • Skrzydłowy wolał jednak zostać w Bilbao

Nico Williams wierny Athletikowi

Aston Villa starała się o pozyskanie Nico Williamsa. Klub z Birmingham podobno był gotowy zapłacić klauzulę odstępnego za młodego skrzydłowego, która wynosi 50 mln euro. Na przeprowadzkę do Anglii nie wyraził jednak zgody sam piłkarz, który najprawdopodobniej pozostanie na San Mames przynajmniej do końca sezonu.

Athletic Bilbao w najbliższym czasie będzie chciał przedłużyć kontrakt ze swoim największym talentem. Obecna umowa pomiędzy stronami wygasa już 30 czerwca 2024 roku. Włodarze “Los Leones” równocześnie planują zwiększenie klauzuli wykupu 20-latka, aby zabezpieczyć jego przyszłość.

Nico zadebiutował w pierwszym zespole Athletiku w sezonie 2020/2021 (2 mecze w La Lidze), by w kolejnej kampanii już regularnie występować na poziomie seniorskim (40 spotkań, 3 bramki i 1 asysta). Rozgrywki 2022/2023 są najlepsze w karierze dla młodszego z braci Williams – 5 goli oraz 4 ostatnie podania w 22 meczach, co zaowocowało występem na mundialu w reprezentacji Hiszpanii.

Co ciekawe, Inaki Williams na tym samym turnieju grał dla kadry narodowej Ghany. Portal “Transfermarkt” wycenia mega utalentowanego Nico Willamsa na 25 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Danjuma na stałe w Tottenhamie? W umowie jest klauzula wykupu
Arnaut Danjuma

Arnaut Danjuma przeniósł się do Tottenhamu na zasadach półrocznego wypożyczenia. Okazuje się, że londyńczycy zawarli w umowie możliwość późniejszego wykupu za 30 milionów euro. Arnaut Danjuma na ostatniej prostej przeniósł się do Tottenhamu “Koguty” wypożyczyły go z Villarrealu W umowie zawarta jest klauzula wykupu na poziomie 30 milionów euro Tottenham otworzył sobie furtkę do transferu

Czytaj dalej…

Komentarze