Paryski zaciąg w Newcastle? Dwóch kandydatów do gry w nowej sile Premier League

Mauro Icardi
Mauro Icardi PressFocus

Pierwsze nazwiska pojawiają się na transferowej giełdzie w kontekście Newcastle United. Według brytyjskich mediów nowi właściciele klubu Premier League rozważają między innymi sprowadzenie dwóch zawodników Paris Saint-Germain. Na celowniku Srok mają znajdować się Mauro Icardi i Keylor Navas.

  • Newcastle United ma nowego właściciela. Klub Premier League został wykupiony za 300 milionów funtów przez saudyjskie konsorcjum
  • Nowi właściciele Newcastle planują duże inwestycje w zespół
  • Wśród kandydatów do wzmocnienia angielskiego klubu wymienia się dwóch piłkarzy PSG – Mauro Icardiego i Keylora Navasa

Icardi i Navas zamienią Paryż na Newcastle?

W mijającym tygodniu sfinalizowania została transakcja na mocy której Newcastle United zyskało nowego właściciela. Zostało nim saudyjskie konsorcjum, które w najbliższym czasie zamierza zainwestować duże środki finansowe między innymi we wzmocnienia drużyny. Nowi właściciele mają bowiem ambitne plany, a jednym z ich punktów jest zdobycie mistrzostwa Anglii.

Wraz z informacją o zmianach właścicielskich w Newcastle, w mediach zaczęły pojawiać się spekulacje dotyczące transferowych planów klubu. Na transferowej giełdzie pojawiło się już kilka nazwisk, a wśród piłkarzy łączony z przenosinami na St James’ Park jest dwójka z Paris Saint-GermainMauro Icardi i Keylor Navas.

Obu zawodników łączy jedno. Po letnich transferach w Paris Saint-Germain żaden z nich nie może być pewny miejsca w podstawowym składzie swojego zespołu i regularnych występach. Rywalem Navasa do miejsca w bramce został bowiem Gianluigi Donnarumma, natomiast rywalizację w ofensywie PSG zwiększyło przyjście Lionela Messiego.

Dla obu zawodników przenosiny do Premier League i możliwość bycia częścią nowego projektu może być bardzo kusząca. Obaj mogliby nie tylko liczyć na regularne występy, ale także na bardzo atrakcyjne warunki finansowe, niewykluczone, że przewyższające te które maja w Paris Saint-Germain.

Zobacz także: Czas na nowego trenera Newcastle? Ruszyła giełda nazwisk

Komentarze