Napastnik Lyonu szuka wyzwań. Może wylądować w Bundeslidze

Moussa Dembele nie przedłuży wygasającego po sezonie kontraktu i latem opuści szeregi Olympique'u Lyon. W chwili obecnej napastnik ma największe szanse na angaż w Bundeslidze - informuje Florian Plettenberg.

Moussa Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Moussa Dembele
  • Moussa Dembele nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Olympique’em Lyon
  • Latem francuski napastnik zwiąże się z nowym pracodawcą
  • Największe zainteresowanie Dembele wykazują kluby z Bundesligi

Nowy kierunek dla Francuza

Olympique Lyon straci latem ważnego napastnika. Moussa Dembele nie wypracował z klubem satysfakcjonującego rozwiązania i opuści zespół po wygaśnięciu kontraktu. Zakończy się tym samym przygoda, która trwa od 2018 roku. Wówczas Francuz trafił do Lyonu z Celtiku.

Obecny sezon w wykonaniu Dembele pozostawia wiele do życzenia. W 21 ligowych meczach zdobył zaledwie trzy bramki, oddając Alexandrowi Lacazette’owi miano najskuteczniejszego strzelca drużyny. Dużo lepiej dla 26-latka układała się poprzednia kampania, w trakcie której trafiał do siatki 22 razy.

Nie ulega wątpliwościom, że były młodzieżowy reprezentant Francji byłby sporym wzmocnieniem, zwłaszcza jako bohater transferu bezgotówkowego. Florian Plettenberg informuje, że Dembele może cieszyć się zainteresowaniem z Anglii, Włoch i Niemiec. Na pozyskanie go najbardziej naciskają ekipy z Bundesligi.

Dembele chce zarabiać około 3 miliony euro za sezon gry. Nie jest to kwota, która odstrasza zainteresowane zespoły.

Zobacz również: Arsenal chce hitowego transferu. Liczy na korzystną cenę

Komentarze